Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha szeretem a...

Mit tegyek, ha szeretem a fizikát és az informatikát, de nem tudom kibontakoztatni a tehetségemet az iskolán belül? 16/F

Figyelt kérdés

#fizika #informatika #tehettséggondozás
2016. dec. 5. 16:01
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Jelentkezz versenyekre.
2016. dec. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz azalatt, hogy "kibontakoztatni a tehetségemet". Szeretnél kísérleteket végezni? Számítógépeket szerelni? Programozni? Ezek nagy részét otthon is megcsinálhatod. Ha meg csak a tehetségedet akarod megcsillogtatni, akkor igen, jelentkezz versenyekre.
2016. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy van hozzá érzékem, de nem igazán tudom megtanulni, kéne hozzá egy kis segítség, mert egyedül nem nagyon megy a tanulás. Programozni szeretnék. Ha sok cikket elolvasok ebben a témában, és gyakorlok, eljuthatok egy magasabb szintre?
2016. dec. 7. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem, szóval a programozás érdekel. Hát, ebben nem nagyon tudok segíteni, én leginkább az áramkörök, hardverek iránt érdeklődöm (meg még egyebek pl. optika). Én megpróbáltam egyedül megtanulni, de nekem pl. nem is ment. És ha jól tudom, a programozáshoz külön gondolkodásmód is kell (???), ill a gráfokra alapszik az egész (na én ebbe nagyon hülye vagyok). [link]

[link]

Rengeteg internetes oldalon lehet megtanulni programozni, keress rá googlen. Először is ismerd meg, hogy hogy néz ki ez a programozás dolog, aztán kezdj el beleszeretni, vagy éppen kiszeretni belőle.

2016. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
100%

Egyrészt versenyezz, lehetőleg minél magasabb szintű versenyeken, másrészt keress mindenféle feladatokat, amiket megpróbálsz megoldani. És nem elhanyagolhatóak a különféle közösségek sem, főleg az erősen szakmai közösségek.

Mellette pedig a határtudományokat se hanyagold el.

2016. dec. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a tanácsokat! :)
2016. dec. 8. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!