Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Romániában van építő mérnöki...

Romániában van építő mérnöki egyetem?

Figyelt kérdés
12.es vagyok és még határozatlan vagyok hogy itt maradjak romániába vagy kimenjek magyarországra?

2016. dec. 5. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kényelmetlen lehet egy országhatáron túl tanulni, viszont biztosan izgalmas -csak ugye a sok utazás, ünnepekkor, + kiadást jelent az albérlet / koli-.


Viszont az is igaz, hogy nagyon jó egyetemek közül választhatsz Mo-n még akár messzire sem kell menni a határtól: mint pl Szeged. Vagy választhatod BME-t Pesten esetleg más városokat.


A román egyetemekről fogalmam sincs, de biztosan van ott is ugyanilyen minőségű egyetem.


Szerintem az alapján válasz, hogy milyen nyelven tanulnál szívesebben, mennyivel jelentene nagyobb gondot a lakhatás szempontjából Magyarország mint Románia.

2016. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Romániában nagyon jó színvonalú az építészképzés Temesváron, Bukarestben és Kolozsváron is. Alacsonyabbak a tandíjak is, az árak is, és sokkal nagyobb, pezsgőbb városokban élhetsz tanulhatsz (Magyarországon, hacsak nem Budapestet választod, nagyon kicsik az egyetemi városok a háromszázezres Kolozsvárhoz vagy Temesvárhoz képest).


Pezsgőbb a kulturális élet is, Temesváron pl. van román opera, román, magyar és német nyelvű színházak, mozik, kiállítások, pezsgő éjszakai élet, jó kocsmák, erős diákélet. Kolozsváron több tízezer diák tanul, itt is vagy román és magyar színház és opera is, nagyon jó fesztiválok, Tiff, Interferenciák, diáknapok, szóval nagyon pezsgő diákélet van a magyarországi vidéki egyetemekhez viszonyítva. Temesvár ráadásul most Európa kulturális fővárosa lesz, szóval lesz ott élet!


Az oktatás nagyon jó színvonalú, és az a tény, hogy románul is tudod a dolgokat, megsokszorozza a lehetőségeidet, nem szűkít be a tízmilliós Magyarországra, hanem egyből három ország hivatalos nyelvét ismered, és ha ehhez egy nemzetközi nyelvet is jól elsajátítasz, sokkal több lehetőséged nyílik, mint ha bezáródsz a magyar nyelvterületre.


Később, ha akarsz, úgyis átmehetsz mesterképzésre vagy PhD-zni, ha eldöntöd, hogy mindenképp Magyarországon akarnál élni, dolgozni. De szerintem ne szűkítsd be startból a mozgástered. 18 évesen sokmindent másként látsz, mint 22-23 évesen, és később megbánhatod, hogy idő előtt lekorlátoztad a lehetőségeidet.

2016. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!