Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tanuljak tovább történel...

Merre tanuljak tovább történelemmel, földrajzzal és matekkal?

Figyelt kérdés

Már két éve érettségiztem, ami nagyon jól sikerült,mégsem tudom azóta sem eldönteni, hogy milyen szakon tanuljak tovább. Érdekel a gazdasági földrajz, a turizmus, szeretek szervezkedni, rendezni, szeretem a történelmet, matekot, statisztikát, és elég jó az általános műveltségem. Jól megy az angol, már egy éve külföldön élek, de félek itt belevágni az egyetembe (nyelvi és pénzügyi dolgok miatt). Ha eltervezek valamit, utána elmegy tőle a kedvem, mert folyamatosan azt olvasom, hogy mennyire nagy a túljelentkezés a humán szakokon.

Valakinek van valami tippje? Köszönöm!


2016. dec. 7. 11:06
 1/2 anonim válasza:

Annyi jótanácsot tudok adni, hogy a földrajzot felejtsd el. A koknrét földrajzi szakirányok (ami nem tanári) elég haszontalanok. Nagyon jónak kell lenned benne, hogy azokkal munkát szerezhess. A turizmusra ez kifejezetten érvényes, az talán a leg kevésbé szakmaibb része a földrajznak.

A leg ''hasznosabb'' irány a tanári. Ezzel van a legnagyobb sanszod munkát találni. De én azt se ajánlom mert ahhoz képest, hogy mennyit ér, elég sokat kell szívni a diplomáért.

Mennyit ér alatt értsd azt, hogy a diákoknak van heti 1.5 órájuk egy évben. Ergo nem kell sok földrajz tanár egy iskolába.

Én biztos, hogy a másik kettővel kezdenék valamit, ha lenne hozzájuk ambícióm.


Egy leendő földrajz tanár

2016. dec. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Elég szomorú a helyzet, hogy választani kell. Vagy azt tanuljuk, amit szeretünk, vagy azt amivel biztosabb az elhelyezkedés.. :/
2016. dec. 21. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!