Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább tanulni,...

Hova menjek tovább tanulni, milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, 18 éves vagyok, német középfokú nyelvvizsgám van,ezt talán mondhatom is erősségemnek.

A szüleimnek boltjai vannak, azokat üzemeltetik,ebből élünk, és én (az ő akaratuk/tanácsuk ellenére) is itt képzelem el a jövőmet,de valamilyen szakmát biztosan szeretnék mellé. Nagyon ingatag itthon a helyzet,egyre rosszabb,egyre súlyosabb kritériumok és szankciók vannak, ki tudja mi lesz itt mondjuk 20 év múlva? Ezért szeretnék valamilyen szakmát, gondoltam a német tanári szakmára is, de ha tegyük fel a kereskedelmi szakmában dolgozom sok-sok évet itthon,és ne adj Isten valami történik, akkor 0 tapasztalattal sehova nem vesznek fel,egyik iskolába sem mondjuk 45 évesen,vagy akár még több.

Felsőfokú oktatásban szeretnék tanulni és diplomát szeretnék, nem tagadom azért is hogy büszkévé és boldoggá tegyem édesapámékat,akiknek ez nagy álmuk kis koromtól kezdve,és akik mindent megtesznek értem nap mint nap.

Nem vagyok rossz tanuló, kb 4es gimnáziumban, tudtok tanácsolni egy nem túl nehéz, de valamit érő szakot,amivel el tudok helyezkedni?

pl. én a kereskedelem és marketing szakot néztem, de az olyan telített hogy nem tudom mennék-e vele bármire.

Legjobban kereskedelemhez köthető szakok érdekelnének,de mindent meghallgatok, a véleményetekre lennék kíváncsi.



2016. dec. 8. 22:00
 1/3 anonim válasza:
Informatikai szakok minden mennyiségben.Óriási kereslet van irántuk és nagyon kevés a kínálat. A szak az átlagnál nehezebb, de egyáltalán nem teljesíthetetlen. És megmondom őszintén, minden rosszindulat nélkül, középfokú nyelvvizsgával semmire se mész.
2016. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak épp annyira hogy a diplomám átvehetem :D
2016. dec. 9. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Válassz kezdésnek egy német (germanisztika) bsc szakot. Az 3 év (gondolkodási idő is), utána mehetsz még tovább tanárnak vagy másnak. Pl. felvehetsz másik szakot, szakirányt, elvégzel mellette egy OKJ-s szakmát, stb.
2016. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!