Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás előtt állok,...

Továbbtanulás előtt állok, pszichológiát tudok tanulni valahol egyetemen kívül? Esetleg válasszak programozást?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem. Emberi erőforrások szakon fogok tanulni.

Viszont 22 éves korig tudok csinálni egy ingyenes okj-t. Eddig a programozáson gondolkoztam. Igaz, még nem programoztam, nem értek hozzá, a matekot pedig utálom, de valamelyest érdekel ez a terület. Lehet ezt választom, még nem tudom.


De van egy másik dolog, ami már kiskorom óta nagyon érdekel és a szabadidőmben is foglalkozok ezzel, az pedig a pszichológia. Szeretném, ha jobban tudnám elemezni az embereket. Egyetemre nem megyek, mert túl sok pont kell oda és nem szeretném elkötelezni magam 5 évig. Viszont nagyon szívesen tanulnám egy olyan kurzuson, ami rövidebb ideig tart.


Esetleg tanuljak itthon? Van itt olyan ember, aki tudna nekem ebben segíteni?



2015. jún. 21. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológiát csak egyetemen tanulhatsz, minden más átverés.
2015. jún. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az első írja. Ha olyan tanfolyamot találsz, amely pszichológiával foglalkozik, bármit is ígér, ne hidd el! Általában apró betűs rész, hogy ja amúgy egyáltalán nem jogosít fel semmire, és még csak elnevezésben sem lesz közöd a pszichológushoz. Sajnos ez ilyen. A legtöbb területén egyébként nem 5 év a tanulás, hanem jóval több még annál is.

Amit tudok neked ajánlani, ha valóban nem akarsz egyetemre menni (bár érdemes lenne átgondolni, mert ha humán erőforrásra mész, akkor neked való lenne a munka- és szervezetpszichológia, mesterképzésen már van ilyen szakirány); akkor maradj meg a pszichológiával hobbiszinten. Rengeteg tankönyv van, amelyek laikusok számára is érthetőek és elérhetőek, ha gondolod, javaslok néhányat. Ezen belül ha leírod, hogy milyen területek érdekelnek jobban, akkor specifikusabb könyveket is olvashatsz. Ezen kívül rengeteg előadás van, érdemes figyelni pl. a Károli Egyetemen működő KAPSZLI-t, ami pszichológiai rendezvénysorozat, előadásokkal, ingyenesen; a legnagyobb ilyen, ami fizetős, az pedig a Pszinapszis, a Budapesti Pszichológiai Napok, ami tavasszal szokott megrendezésre kerülni. Van facebook-on egy pszichológiai előadások csoport, oda is beléphetsz, így frissen értesülhetsz érdekes előadásokról. Vannak a Vírus Klubnak is pszichológiai témájú előadásai, szinte hetente, erről is tudsz facebookon tájékozódni.


Egy kurzuson vagy tanfolyamon sajnos nem lehet még a közelébe sem kerülni a pszichológiának, nem azért kell ilyen sok évig tanulni, hogy kicsesszenek az emberrel, hanem azért, mert ilyen mennyiségű az elsajátítandó anyag. Az pedig aranyos tévhit, hogy a pszichológus elemzi az embereket, legalábbis nem abban az értelemben csinálja, ahogy a köznyelv ezt gondolja:)

2015. jún. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :3

Igen, én is olvastam, hogy az 5 évvel még nem ér igazából semmit az ember, utána még szakosodni kell. Annak ellenére, hogy imádom a pszichológiát már gyerekkorom óta, még 5 évet sem vállalnék be, ilyen hosszú ideig nem szeretek tanulni, elkötelezni magam.

Igen, emberi erőforrásokon is van egy fél év pszichológia, annyira várom már!! Tényleg rengeteg minden érdekel pszichológián belül, de legjobban a viselkedéselemzés, hogy ki mit miért tesz, illetve a tudat alattink befolyásolása. Nemcsak mások, hanem saját tudatalattim befolyásolása a siker eléréséhez. Nagyon sok cikket olvastam például párkapcsolat terén is ilyen témában, nagyon érdekel a párkapcsolat-terapeuta is, hiszen ez egy életszerű szakma, talán a saját életemben is alkalmaznám.

Emberi erőforrások is pont ezért, hiszen az valamilyen szinten pszichológia, olvastam, hogy volt már olyan, hogy pszichológus töltötte be a HR-es munkakört.


Azt hogy érted, hogy aranyos tévhit, hogy a pszichológus elemzi az embereket? Ezt úgy érted, hogy a pszichológus is be van korlátolva néhány könyv közé, melyek alapján kell megalkotnia a véleményt és ez nem mindig fedi a valóságot?


Youtube-on is láttam néhány előadást. Igazából a párkapcsolatok, viselkedések érdekelnek legjobban. Ami talán nem igazán foglalkoztat: az a kriminális esetek, a nagyon beteg emberek, de mondjuk a személyiségzavar oka, kezelése, pszichopaták, paranoid, skizofrén emberek valamelyest még érdekelnek. De legszívesebben a hétköznapi életben szeretném hasznosítani a pszichológiát, hobbiként. Szeretem meghallgatni, segíteni az ismerőseimet.


A fb-os oldalakat megnézem :)

2015. jún. 23. 02:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha javasolnál pár könyvet, azt is megköszönném :)
2015. jún. 23. 02:33
 5/5 A kérdező kommentje:
A pszichológiai előadások csoportban már benne is voltam :D
2015. jún. 23. 02:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!