Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő most elkezdeni az emelt...

Késő most elkezdeni az emelt kémiát?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék már az orvosin lenni, viszont csak most kezdenék bele, konkrétan nulláról a kémiába. Az emelt biot is most kezdtem, de abból 100%, hogy idén megyek érettségizni.

Ha csúszok 2 évet az sokba jönne ki, a diákhitellel van valakinek tapasztalata?



2016. dec. 9. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy? Enélkül nehéz meghatározni, hogy késő-e. Ha idén mennél kémiából is emeltezni úgy, hogy most álltál neki az emelt biosznak, úgy nem valószínű, hogy sikerülni fog.
2016. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy van-e valami más dolgod is (pl. most jársz-e suliba vagy kihagytad ezt az évet?)

Ha egyáltalán nincs más dolgod, és gyorsan tanulsz:) (beleértve a számításokat is), akkor még lehet esélyed, feltéve, ha van benned kitartás is.

(Bár azért alapvetően ez már az utolsó utáni pillanat.)

2016. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Logikusan gondolkozom, gyors a felfogásom, nem okoz gondot a nagyobb terjedelmű anyag elsajátítása viszonylag kevesebb idő alatt sem.

Most lenne vizsgaidőszakom, fizikára járok. Gondolkodom, hogy váltsak-e aktívról passzívra a következő félévben, mivel nem szeretnék félévet pazarolni.

2016. dec. 9. 19:29
 4/15 anonim ***** válasza:
Biztosan van válaszod rá, de akkor miért nem emeltezel fizikából?
2016. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mert kevesebb eséllyel tenném le, mint a kémiát.
2016. dec. 9. 20:02
 6/15 A kérdező kommentje:
Illetve, ha sikerül letennem az emelt fizikát, szerintem a kémiával lenne célszerű kezdeni az évet. Nem is értem, miért lehetőség a fizika, szerintem a kémiának is kötelező feltételként kellene szerepelnie a bio mellett. A biofizika csekély mennyiségben van az orvosi kémia, biokémia, farmakológia mellett. 2 hónap alatt a sikeres felvételi után nem hiszem (főleg nyáron), hogy emelt kémiázni fogok, ami persze kevés idő is.
2016. dec. 9. 20:09
 7/15 anonim ***** válasza:
En Karacsny utan kezdem el a 0-rol mindekettot. A biologia konnyu, a kemia se veszes de mindenkepp kellett tanari segitseg. Ha valoban jo a felfogasod, akkor menni fog.
2016. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Elkezdhetem, viszont azt a választ kaptam egy tanártól, hogy ha csak próbálkozni szeretnék, akkor nem fog menni.
2016. dec. 9. 21:43
 9/15 anonim ***** válasza:
Yoda megmondta: "Tedd vagy ne tedd, soha ne probald!"
2016. dec. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocs, csak nem fér a fejembe, hogy fizika szakosként hogy érezheted azt, hogy több esélyed lenne kémiából, amikor azt a nulláról kell elkezdened.

Persze, biztosan te tudod jobban!

(Az meg nem kétséges, hogy az orvosin hasznosabb a kémia, csak hát odáig is el kell ugye jutni, hogy felvegyenek.)

2016. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!