Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az érettségi követelménye...

Mi az érettségi követelménye a keleti nyelvek és kultúrák szaknak?

Figyelt kérdés

Inkább az ELTE érdekelne, mert csak ott van tudtom szerint koreai szak.

Előre is köszönöm.



2016. dec. 10. 14:21
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

(4-es)

Muszály lesz tanulnod angolt, mert nem fogod érteni az órákat. Én is így jártam: német megy jobban, az angolt csak most kezdtem el nem régen tanulni a koreai szakhoz.

A német után tényleg könnyebben megy az angol.

Hanyadikos vagy?

2016. dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy a tanaroddal van a baj.
2016. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
most végzős. hát 4 év alatt 3. tanár és kb semmit sem csinálunk :/
2016. dec. 11. 00:00
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gimis angol tanarom katasztrofalis volt. Nem tudom, hogy alltok anyagilag, de nekem a szuleim kisporoltak a penzt, es beirattak intenziv nyelvi kurzusokra a British Council-nal, ahol angol anyanyelvu tanarok tanitottak. E mellett angol nyelven neztem hiradot, filmeket, es angolul narraltam otthon amit epp csinaltam (ezt a tanar javasolta).
2016. dec. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Nem tartom valószínűnek hogy most anyagilag úgy állnánk. Sok minden összejött idén/jövőre. Meg a környéken a katedrán kívül nem tudok nyelviskoláról és róluk sem sokat.

Az én angol tanárom nem magyaráz a megértést elvárja úgy hogy 1 feladatot megnézünk és persze csak az fog jó érettségit csinálni aki fakultációra jár mert ott jó tanárok vannak. Örültem volna ha idén ismétlünk és mondjuk szabályokat átvennénk de érettségi feladatlapokat oldunk meg közösen órán és abból feleltet. nem igazán látom ennek ilyen hosszú távon értelmét, mondjuk most szóbelire készülünk,ami nem rossz csak azért én kicsit mást vártam volna úgy hogy tudja h nem vagyunk B2 szinten

2016. dec. 11. 01:18
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Én koreais vagyok, és nagyon, nagyon kell az angol. Az még hagyján, hogy a tanárok csak angolul beszélnek (némelyik angolul se), de a könyv is angol, és néha még az is tök érthetetlen. Ja, és nem akarlak elkedvteleníteni (tudom, hogy nem lehet:)), de... Gondold meg. Az első év kegyetlen, mert nem olyan a nyelv óra, hogy rád ragad, nagyon sok időt kell vele tölteni, a külön tanár is javasolt, ha tényleg komolyan érdekel. A kiköltözés és ottani munka meg szerintem vágyálom. Avagy kitartás és szerencse. Azért sok sikert:)
2016. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
75%
Ha az embernek van nyelverzeke, akkor az angol egy nagyon konnyu nyelv.
2016. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Naívnak tűnhetek^^" de tisztában vagyok vele hogy az hogy kint élhessek rengeteg munka, idő és tanulás na meg pénz kérdése. Igyekezni fogok. Mindenki másnak is remélem sikerül ^^

De egyébként milyen amúgy az iskola?

2016. dec. 11. 13:16
 39/39 anonim válasza:
100%

Hopp, mégegy koreai szakra készülődő! :D

Én emelt magyart és angolt tervezek letenni, plusz C1-es angol nyelvvizsgát, nos, majd meglátjuk hogy fog menni. >< Illetve én is úgy hallottam, hogy nagyon kell a szakhoz az angol, szóval szorítok érted!

2017. jan. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!