Mit tanulnak logisztikán?

Figyelt kérdés
Szóval középiskola választás előtt vagyok és nem tudok nagyon dönteni. És két szakmára figyeltem fel. Ezek a logisztika és a hotelakadémia. Valaki el tudná mondani hogy pontosan ezeken a szakokon mit tanulnak pontosan a diákok? Ill. a suli után hol lehet elhelyezkedni?

2016. dec. 10. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Összetett. Foglalkozik raktározással, szállítmányozással. Vagyis megrendelésekkel. A megfelelő beszállító kiválasztásával. Áruszálitással és ennek megszervezésével. Hogy pl milyen itvonalon menjen az auto. Stb.


Igy sok helyen el lehet vele helyezkedni

2016. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És jól keres ez az állás?
2016. dec. 10. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vele keresni, de gyakorlatot is kell szerezned. Mert gyakorlat nélkül, nagyon nehéz benne munkát kapni...
2016. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
incoterms-klauzulák, nekünk fejből kellett tudni az összes szabályt, hogy mikor száll át a felelősség, pl ha a teherautóról átpakolták mondjuk a hajóra, és hogy ha már átkerült a korlát felett az áru, akkor onnantól ki téríti a kárt, ha sérül, rengeteg van belőle, van egypontos, kétpontos, fuvarlevelek kitöltése, rengeteg számítás, nekünk az e-utakat is be kellett magolni, hogy melyik melyik városokon halad keresztül külföldön, és milyen sorrendben; és külön számítás van a repülős, a vízi, és a szárazföldi szállításra, és nem a legegyszerűbb, de nem is a legnehezebb, de nem könnyű, mert rengeteg gondolkodást, odafigyelést igényel, és rengeteg mindent kell hozzá fejben tartani, van ilyen üzleti öltözködés, szokások céges ajándékok, illemtan, álló fogadásra mikor érkezünk, mikor telefonálhatunk leghamarabb és legkésőbb a nap folyamán, névjegykártyára a kis rövidítések, veszélyes áruk szállításához a szimbólumok, az mondjuk könnyű, körlevél megírása wordben az is barátságos, és a számítógéppel történő útvonaltervezés az is barátságos; aztán van olyan, hogy bekerül az egyik áru, és akkor a legrégebben ottlevőnek a helyére pakolják az újat. Talán szerződéskötésekkel kapcsolatban is van valami. Van egy tantárgy, aminek csak egy része barátságos, de teljesíthető végülis, amikor a beszállítókat értékeljük , ilyen súlyozott értékelés, hogy szállítás gyorsasága, épségben érkezzen az áru, vagy volt mégegy szempont, hogy melyik szepont a legfontosabb a megrendelő számára, és akkor azt pontozzuk, és számítással megállapítjuk, hogy melyik lenne a cégnek a legoptibb beszállító; ja és megvan, vannak még olyan szempontok, hogy áru minősége és olcsósága. Na, én ezt jegyeztem meg belőle, ez a feladattípus ment is jól. És amúgy nagyon száraz dolog, és sok, és szerintem kb csak számítások és papírmunka van. Én nem szerettem, de biztos van, aki szereti az ilyesmit. Praktikus, ha jó esze van hozzá az embernek, ha ilyennel akar foglalkozni, azoknak jó ez a foglalkozás szerintem. Mondjuk én csak részszakképesítést csináltam belőle, és nem is helyezkedtem el ezzel. Egyébként van gyakorlat, ha te nem találsz magadnak helyet, nálunk úgy volt, hogy az iskola kiszervez valahova neked , és két hétig van ott a gyakorlat, nekünk annyi volt. Ott pl lehetett gépre vinni az adatokat, hogy melyik számú kamion milyen nevű járművezetővel mit vitt és hova, vagy valami ilyesmi, meg legfűzögetni kellett ABC-szerint pl az iratokat, mi ilyeneket csináltunk, ha jól emlékszem, meg egyszer elvittek minket ilyen rövid fuvarozásra, hogy megnézzük, hogy működik az, amikor kamionnal szállítanak dolgokat. Meg volt egy csomó papír is, és a kamionvezető meg jegyzetet is készített valamiről. Amúgy azt én is hallottam, hogy jól lehet vele keresni.
2016. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*Ja és türelem is kell hozzá, mert nagyon idegesítő a tananyag. (Már akinek)
2016. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!