Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet ápoló szakmám?

Hogyan lehet ápoló szakmám?

Figyelt kérdés

Azt olvastam sok helyen, hogy maga az ápoló szakma előtt szükségem lesz egy két éves "gyakorló ápoló" tanfolyamra (teljesen logikusan). A ráképzés egy éves. Az lenne tulajdonképpen a kérdés, hogy tényleg kell-e gyakorló ápoló papírral rendelkeznem az ápoló szakma tanulása előtt, vagy egyből mehetek ápolónak?


Második kérdés: Mikor indul Szegeden legközelebb ilyen ápoló/gyakorlóápoló tanfolyam?


(Kérlek ne írjátok, hogy a google a barátom, mert most nem volt az. :( Kb 25-30 linket megnyitottam, de egyiktől sem lettem okosabb.)



2016. dec. 15. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig tenyleg a gugli a a baratod, csak tudni kell, hogyan banj a baratoddal :)

Az elso harom talalatbol elindulva minden kerdesedre valaszt kaphatsz (pl felhivod az elso linken szereplo iskolat, es beszelsz veluk, vagy a masik ket linken levoktol is erdeklodhetsz)

Azt azert ne vard, hogy valaki az itt valaszolok kozul meg vacsorat is fozzon neked :)

[link]

2016. dec. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából ezzel a kérdéssel pont ezt a telefonálást próbáltam megúszni. :D Bíztam benne, hogy valaki olyan is válaszolni fog, aki már végigjárta ezt a tanfolyamot, vagy legalább benne van már egy ideje. :)


Mindenesetre köszönöm szépen a választ!

2016. dec. 16. 00:00
 3/4 anonim válasza:
Szerintem jelentkezz segédápolónak egy kórházba és egyszerűen beszéld meg az ápolási igazgatóval, hogy szeretnéd elvégezni az ápolói szakmát és iskolázzon be. Akkor persze alá kell írni egy szerződést, hogy x évig abban a kórházban fogsz dolgozni.
2016. dec. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen el kell végezni a gyakorló ápoló képzést. Én már elvégeztem , pár hónap és végzek az utolsó évvel és akkor már rendes ápoló leszek. De ez a gyakorló ápoló csak egy pár éve van. Mert régen egybe elvégezted a 3 évet a suliban és a 3. év végén elmentél vizsgázni. Nem volt ez a 2+1 év. Most már meg úgy van hogy a 2. év végén vizsgázol (írásbeli,gyakorlat,szóbeli) ,aztán ,ha el akarod végezni a 3. évet akkor megint beiratkozol a suliba és év végén megint vizsgázol.
2017. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!