Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szociális ápoló és gondozó...

Szociális ápoló és gondozó szakmám van kórházban eltudok helyezkedni?

Figyelt kérdés
pontosan hol és mit kéne csinálnom
2011. dec. 7. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ápolónak mindenképp, mert abból hiány van. Azt kéne csinálnod mint az ápolóknak általában, de ha ez a szakmád akkor gondolom nem sok újat fognak mutatni.
2011. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem tudsz. A szociális ápoló, nem E kategóriás felnőtt szakápoló.

Érettségi után 3 évet tanulnak a lányok hogy felnőtt vagy gyermek szakápolónők legyenek. A szoc ápolónő ugytudom egy évet tanul és nincs érettségije. Ill nem érettségihez kötött a képzése.

2011. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom segédápolóként el tudsz vele helyezkedni,de számíts rá,hogy ez az alja munka.Tehát pelenkázni,etetni,itatni,meg mosdatni a betegeket.

Az egyik ismerősöm ezzel a végzettséggel dolgozik kórházba,és ez a munkája amit felsoroltam.

De idősek otthonába ,vagy házi segítségnyújtásban nincs lehetőséged?

Egyébként ugyanezt végzem én is,jövőhéten lesznek az utolsó vizsgáim,én már lassan második éve járok erre a képzésre.

2011. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Az utolsó válaszadóval nem értek egyet. Ha azt mondod ez alja munka, semmi esetre se menj kórházba dolgozni.Ha mégis ehhez van kedved, tovább kellett volna tanulnod.

Nálunk nincsenek segédápolónők, és a felsorolt munkákat végzett , sőt diplomával rendelkező nővérek is csinálják.

2011. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,nem a munkátokat minősítem,tudom jól mennyit dolgoztok,és mit meg nem tesztek a betegekért.

Én csak azt tudom,hogy ahol az ismerősöm dolgozik segédápolóként ezzel a végzettséggel,ott ezt a munkát ők csinálják,és nem a végzett és diplomás ápolónők.Nem akartalak megbántani,nem ez volt a célom.A kérdező kérdezte,hogy hol és mit takar ez a végzettség,csak erre válaszoltam az én tapasztalataim szerint.

További jó és eredményes munkát kívánok neked ebben a szakmában.

2011. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!