Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki szeretnék iratkozni az...

Gernyó02 kérdése:

Ki szeretnék iratkozni az egyetemről. Hogyan?

Figyelt kérdés
Első félévem osztatlan tanár képzésben, és ott szeretném hagyni az egészet mert január 9.től átvesz egy iskola. Körülbelül mennyi idő elintézni egy kiiratkozást? január 2-3 fele jut csak időm eljutni a KTI-be. Valamint ingyen otthagyhatom?
2016. dec. 24. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért olyan sürgős kiiratkoznod? Szerintem e kiiratkozásnak nincs jelentősége, ha egy kicsivel később iratkozol az se nem oszt se nem szoroz.


Ha a második félév után kiiratkozol, akkor nem kell visszafizess erre a képzésre semmit. Ha az első félév után kiiratkozol, akkor meg pláne nem kell visszafizess semmit.


Ez csak egy bejelentés részedről, általában egy nyomtatvány, Neptun kérvény kitöltése és leadása, azt majd megküldi a dékán a határozatot,hogy kiiratkoztál. Azt ennyi. De ha akarsz maradhatsz a következő két félévben passzívon is és ha úgy van, akkor akár innen folytathatod, ha később meggondolnád magad. Amiből tudsz vizsgázzál le, hátha később jól jöhetnek ezek a kreditek, ha tovább tanulnál a felsőoktatásban.

2016. dec. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha átmegyek másik iskolába gondolom gond lesz hogy még az egyetemen van jogviszonyom. Vagy az nem baj?
2016. dec. 24. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Hát ha nem akarsz vizsgázni a mostani egyetemen, mert mondjuk meg vannak a vizsgáid jegyeid, akkor kiiratkozhatsz. De ha január végéig még tudsz vizsgázni, akkor azokat érdemes megtenni, főleg, ha a másik suliban be tudod számíttatni és akkor ráérsz január végén kiiratkozni. De ha nincsenek ilyen terveid a mostani suliddal, hogy még vizsgázol, akkor kiiratkozhatsz január 08-án is. Lehet egyszerre két egyetemre is járni. Bár akkor duplán fogynak az államis félévek, ha államis mind a kettőn az ember. Mondjuk érdekes, hogy január 09-én vesznek át, de csak a második félévre? Az első félévvel mi van?
2016. dec. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A másik iskola az csak technikumot ad, már nem felsőoktatás, gondolom ott az problémát okoz ha az egyetemmel van még jogviszonyom vagy nem?
2016. dec. 25. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk voltak olyanok, akik az alapszak mellett elkezdtek egy OKJ-t vagy egy másik alapszakot is, szóval szerintem nálad se lenne belőle probléma.
2016. dec. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ohh rendben, akkor megnyugodtam, csak a diák igazolvány miatt aggódtam, mert bejárós leszek. Nagyon köszönöm a válaszokat.
2016. dec. 26. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!