Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia érettségivel...

Emelt biológia érettségivel milyen irányban, milyen szakra mehetnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg biológia-kémia-matematika specializáción tanulok hatosztályos gimiben. Biológiából vagyok a legjobb, van belőle számos országos versenyeredményem is, ebből a tárgyból szándékozok emelt szintű érettségit tenni. Ez az egyetlen tárgy ami igazán megy nekem. Bár kitűnő tanuló vagyok, sok tárggyal sajnos vért kell hogy izzadjak, hogy meglegyen az 5-ös (pl. matekkal, sajnos nincs sok érzékem hozzá... illetve nehezebben tudom megtanulni a humán tárgyakat is). Ilyen adottságokkal, milyen egyetemi szakot, szakokat érdemes megcéloznom a jövő évi felvételin?


Jelenleg én az ELTE biológia alapszakkal szemezgetek, azt biztosan szeretném is tanulni, ha elvégezném, folytatnám utána mesterszakon is... Viszont nem vagyok meggyőződve róla, hogy ezzel könnyen el lehet helyezkedni, és jó fizetésű munkát lehetne-e vele találni... Ezzel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Illetve milyen más szakot tudnátok ajánlani nekem, amivel jól lehet elhelyezkedni, és nekem való lenne?


Álommunkahelynek egyébként egy komolyabb kutatóintézetet vagy laboratóriumot képzeltem el, ahol izgalmas kutatásokat végezhetek, illetve bekapcsolódhatok ezekbe a kutatásokba.


Köszönöm szépen a válaszokat, és boldog karácsonyt! :D



2016. dec. 25. 22:34
 1/3 anonim válasza:

Ha elég hardcore vagy, és megvan hozzá a háttér mehetsz még dokkancsnak is Szegedre vagy a SOTÉra.

De az "álommunkahelyedre" mindenképp az ELTE TTK-n keresztül vezet az út. Nem fog felkopni az álad, ha elvégzed.

Esetleg még mehetsz biomérnöknek a műszakira, ha a kémia is megy, ezekkel egy karra járok, van egy pár jól felszerelt labor bármit is csinálnak...

2016. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy a biosz szak számodra az ideális. Ha ilyen kiemelkedően ügyes vagy, szerintem nagy az esély rá, hogy az maradsz ott is, és akkor elég sima az út a doktori suliba, és dolgozhatsz kutatóként. Igen, ez nem álomfizu, de meg lehet élni belőle, plusz korrepetálást vállalhatsz, dolgozhatsz gyakorlati téren akár kutatás mellett is (élelmiszergyártásban, fejlesztésben már azért előfordul, hogy megfizetik a szakembereket), ha meg nagyon bejön a dolog, hívhatnak külföldre kutatni, és akkor már jól kereshetsz.


Egyébként még a biomérnökit meg a gyógyszerészetet ajánlom, utóbbit akkor, ha ez a terület érdekel. Mindkettőben vamn matek, a gyógyszerészethez pedig kémia emelt is kell, de ha ilyen terveid is vannak, ez beleilleszthető. Mindkettővel gyorsan el szoktak helyezkedni. De arra készülj fel, hogy kutatásért semmilyen diplomával nem fogsz jól keresni, viszont marad az öröm, hogy azt csinálod, amit szeretnél, és közben megélsz valahogyan. :D

2016. dec. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Tanárnak menj!!
2017. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!