Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyiket éri meg...

Szerintetek melyiket éri meg manapság tanulni?

Figyelt kérdés

Három szak között vacillálok első sorban: molekuláris bionika mérnöki/vegyészmérnöki/logisztikai mérnöki.

Szerintetek melyiket lenne a legjövedelmezőbb tanulni?

Azt tudom hogy a bionika itthon még gyerekcipőben jár, viszont hasznosnak tartom hogy tanítanak programozást, ami sok helyen jól jöhet. (Emelt kémia faktos vagyok)

Ti mit gondoltok?

18/L



2016. dec. 25. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt a szintű programozást, amit bionikán tanulnál otthon, egy könyvből, vagy online kurzusokból is könnyen el lehet sajátítani (hidd el, nem nagy kunszt), viszont az tény, hogy mindenképpen hasznos.

De csak ezért szerintem ne válaszd. Ha esetleg jobban érdekel a másik kettő közül vmelyik, sztem érdemesebb azt.


Azt nem írtad le, hogy milyen szempont szerint adjunk tanácsot a "megéri"-vel kapcsolatban..

Mégis mi fontos neked? Pénz? Megbecsülés? Elhelyezkedhetőség? Tudás? Diploma értéke? Szakirányok száma?

Rengeteg faktor van, egy "megéri" vagy "nem éri meg" nem éppen egy leendő mérnökhöz méltó kritérium...


Én azt ajánlom, hogy MINDENKÉPPEN azt válaszd a három közül, ami legjobban érdekel, mert 3-5 évig csak azt fogod tanulni.

2016. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
A vegyészmérnöki ugyanazon a témakörön belül széleskörűbben hasznosítható, de szerintem, ha érdekel a molekuláris bionika is jó ötlet. A piac egyfolytában változik, és majdnem kiszámíthatatlan, hogy mit igazán jövedelmező tanulni (mondjuk tény, hogy természettudománnyal valószínűleg nem lősz mellé, és hogy kezdő vegyészmérnökként majdnem biztos, hogy lesz munkád) szóval inkább arra érdemes koncentrálni, hogy mi az, ami jelenleg tényleg érdekel, és nem fogod megbánni.
2016. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az érdeklődésed felé menj. De amúgy a legjövedelmezőbb ezek közül szerintem a logisztikai mérnöki.
2016. dec. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Főleg az elhelyezkedés a mérvadó számomra, igaz, ezt kihagytam. :)

A logisztikát tartom talán a legbiztosabbnak e szempontból, de az kevésbé érdekel mint a másik kettő.

Köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 26. 02:10
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Emelt kémiával szerintem vegyészmérnökire érdemes a leginkább menni. Ez molekuláris bionika szerintem túl szúk témakör, vegyészmérnökként viszont legalább négy-öt területen ellehet helyezkedni (petrolkémia, műanyagipar, biotechnológia, gyógyszeripar, anyagtudomány, stb.)
2016. dec. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a logisztikai mérnököt mondanám, de ahhoz nagyon jó angol nyelvtudás kell, plusz nem árt még egy nyelv ismerete (német, francia, orosz).
2016. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Bionika pont nem szűk témakör. A kutató fejlesztő mérnök aki ért a programozáshoz és a tudományhoz is, azokat mindenhol, bármilyen területen azonnal felveszik. Még sales-nek is...


...de ehhez megszállottan kell érdeklődj a tudomány iránt. Nekünk legalábbis mind lett érdekes állásunk... de csak mert nem akartunk beleragadni valami szimpla egyszerű (jólfizető) állásba. Ha az kell, akkor vegyész vagy logisztikus... bár utóbbi nekem már nagyon "földhözragadt". Kinek mi :)

2016. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Ja és szerintem is azt tanuld ami a legjobban érdekel. Ha kreatív és okos vagy, lelkes és érdeklődő, lesz valami olyan diploma vagy kutatási témád ami érdekel, akkor bárhová felvehetnek. Azt viszont nagyon szorgalmasan és lelkesen kell tolni...szakmai gyakorlat is hasobló. az interjún fontosabb lesz, mint a tanulmányi előmeneteled.
2016. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!