Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezzel az érettségi eredménnyel...

Ezzel az érettségi eredménnyel milyen szakra/szakokra lenne érdemes jelentkeznem egyetemre?

Figyelt kérdés

Magyar nyelv és irodalom: középszint, 76% (4)

Matematika: középszint, 43% (3)

Történelem: középszint, 60% (4)

Angol: középszint, 72% (4)

Informatika: középszint, 60% (4)


Tudom, hogy kritikán aluli eredmények ezek, főleg középszinten, de mégis hová lenne esélyem bekerülni ilyen eredményekkel?


2016. dec. 16. 22:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Erdemesebb lenne megforditani a dolgot. Mi szeretnel lenni? Es a kivant szakhiz felhuzni magad. Lehet, hogy bekerulsz valahova, ahova a mostani eredmenyeid elgendoek, aztan kiderul, hogy nem erdekel, nem szereted. A diploma nem ad zold utat a jo fizeteshez. Azt a tudast hasznalni is kell! Ehez viszont szukseges, hogy erdekeljen amit tanulsz.
2016. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem top egyetemre akarsz menni, akkor bekerülsz. Írd be netes kalkulátorba, hogy ez hány pont és az kb kirajzolja a lehetőségeid.

Amúgy meg mi érdekelne? Ezekből a tárgyakból szeretted valamelyiket?

2016. dec. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Ezekkel sehova nem fogsz bejutni, már szerintem emelni fogják 300-ra a minimum ponthatárt és minden szakon kettő meghatározott tárgyat kérnek.
2016. dec. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tanári pálya pl. érdekelne, azon belül irodalom, esetleg angoltanár, de még egészségügyi pályán is el tudom magam képzelni (nem orvosként), de oda szerintem kellene biosz érettségi.
2016. dec. 17. 00:52
 5/20 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a fősulinak, ahová jelentkeznék tanító képzésre:


2016/Á tanító (ALA) Összesen 70 jelentkező, 29 első helyen, felvettek száma 16. Ponthatár: 288.


Kiszámoltam egy kalkulátorral, ha a magyar nyelvet és az angolt számítják extrán, akkor 299 pontom lenne.


Van még egy olyan fogyatékosságom, hogy kétoldali idegi hallásvesztés, BNO kóddal ellátott orvosi papírjaim is vannak erről, nem tudom, hogy ezt esetleg lehetne-e a felvételi során hasznomra fordítani? Azzal együtt már 339 pontom lehetne.

2016. dec. 17. 01:19
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
ilyenekkel semelyikre..
2016. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Kerdezo az egyetemen 1 vizsga az egesz erettsegi ketszerese, es kb. 12 het vizsgaidoszak van egy tanevben, aminjopar vizsgat jelent. Ha az erettsegit ilyen rosszul tudtad megirni az egyetemen mi lesz?
2016. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Amúgy hülyeségnek tartom h rosszul írta meg, nem írta meg rosszul ez egy jó és közepes közötti szint.

Én anno rosszabbakat írtam, de folyamatosan teszem újra őket. Másfél éve törit és most úgy néz még valamit emelt szinten. Sajna folyamat emelgetik a ponthatárokat és aki váltani akar vagy később akar felsőoktatásba menni annak bizony nem elég már a középszintű érettségin két tárgyból 60-70%-osat csinálni mint néhány éve. Vissza lehet nézni mennyit emeltek mondjuk 6-7 év alatt...

2016. dec. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

"Amúgy hülyeségnek tartom h rosszul írta meg, nem írta meg rosszul ez egy jó és közepes közötti szint."


Nos, az amit ma erettseginek csufolnak, az ne haragudj de egy vicc. Beleneztem a legidosebb tesom 2001-ben tett erettsegi feladatsoraiba es csak pislogtam mennyivel nehezebb volt es, hogy mennyivel nagyobb volt a kovetelmeny. Ma mar nincs akkora hangsuly a lexikalis tudasnak, ha nem segghulye az ember, magyarul kepes egy jozan paraszti logikara, es a 4 ev alatt minimalisan megerolteti magat, kituno efettsegit tehet.


"Én anno rosszabbakat írtam, de folyamatosan teszem újra őket. Másfél éve törit és most úgy néz még valamit emelt szinten."


Ehhez gratulalok, hiszen sajat magadhoz kepest biztos fejlodsz, es csak igy tovabb! De hogy oszinte legyek osszessegeben ez nem nagy szam. Ket emelt erettsegit tettem, es elsore 90% folott volt mindketto, pedig csak egyikbol kertem tanari segitseget. Torirol annyit, hogy sok evszamot, nevet, helyszint be kell magolni, egy joresze az alapmuveltseg resze, illetve ott az atlasz is amiben meg kell latni az osszefuggeseket es hasznalni kell tudni okez. Egy magyar vagy egy tori erettsegin nem tudom mit nem lehet elsore jol megirni akar kozep akar emelt szinten, megcsak nem is matek, amin sokan elvereznek. Tenyek vannak, amiket meg kell tanulni, ennyi.


"Sajna folyamat emelgetik a ponthatárokat és aki váltani akar vagy később akar felsőoktatásba menni annak bizony nem elég már a középszintű érettségin két tárgyból 60-70%-osat csinálni mint néhány éve. Vissza lehet nézni mennyit emeltek mondjuk 6-7 év alatt..."


Tisztaban vagyok vele, es igenis jonak tartom, hogy bizonyos szakok 1 vagy 2 emelt szintu erettsegit megkovetelnek, mert igy adnak egy nagyon minimalis kostolot abbol, hogy milyen volnalat kepvisel a szak. Az egyetemre nem bekerulni nehez, hanem bentmaradni. Hiaba emelnek a ponthatarokon, az egyetemi anyag nem valtozik, igy aki a bekeruleshez szukseges szintet nem uti meg, az bent maradni se fog, max gyenge teljesitmennyel, es ezek az emberek rendszerint nem igazan fognak tudni mit kezdeni magukkal miutan kiszabadulnak az egyetem olelo karjaibol.

2016. dec. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ami a lényeg, te 4 év tanulással + tanári felkészüléssel írtad meg őket. Én egy hónap tanulással 4 év kihagyással (érettségim és az újra tétel között eltelt idő) és tanári segítség nélkül írtam meg ilyenre és a középiskolában sem fektettem nagy hangsúlyt mondjuk a törire, ellenben a matekkal.
2016. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!