Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök, gépész vagy...

Villamosmérnök, gépész vagy energetikai mérnök?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem a villamosmérnökit, mert a gépészről lecsúsztam, de ami igazán érdekelne az az önfenntartós házak energetikája. A villamosmérnökin mennyire tudok ilyen irányba kerülni vagy inkább felvételizzek újra? Nem teljesen terv szerint sikerült haladni az anyaggal, így jövő ősszel kb újra kezdeném mindenképp. Tanácsok?

2016. dec. 26. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Gépészről lecsúsztál, villanyon a tárgyakkal meg elcsúsztál?


Hát ha egyáltalán újrakezded (amit nem javaslok), és a kettő közül feltétlen valamelyik, akkor mindenképp a könnyebbet válaszd (szerintem a többség véleménye, hogy a villany nehezebb, de mondjuk biztos egyetemtől is függ).

2016. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Energetikával ilyen mélységig specializálódni, egyetemi keretek között nem is igazán van lehetőség. Legfeljebb TDK vagy szakdolgozat és egy hozzáértő konzulens, vagy gyakorlati órák érinthetik az alapokat.. Egyébként az energetika most kevéssé felkapott még.. Gépész vagy villamos amivel biztosabban be lehet futni. Bár a bme pl. a februári tavaly kiallításon a HÖk vagy az ott lévő képviselet, szerint eléggé mégeri mostmár ezt is, mert pár év és észreveszik. (csak azt akarom mondani, hogy a gépész és villamos biztos már most is)


De komolyan kellene venni az egyetemet, nehezsegben mindhárom szak az extrem kategoria (plane ha bme) és időben szinte senki sem végzi el.

2016. dec. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyes egyetemeken azért nehezebb a villany mint a gépész, mert a villanyon szarabbul tanítják, vagy nem tanítják, ezért értelemszerűen nehezebb,de ha jobban tanítanák, akkor nem lenne olyan nehéz, mint a gépész.

Jól kell egyetemet választani villanyhoz. Még időben van váltani. Felvételizz újra. Második félévben menj passzívra. Az önfenntartós házaknál nagyon sok a gépészet, persze egy építésznek meg kell jól tervezni a házat, tehát ez alapján építész is lehetnél, de gépész is.

2016. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Melyik egyetem? Amúgy egyikkel se fogsz mellé, de (műszaki) szakot nem érdemes elszántság nélkül tanulni.
2017. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 imager válasza:
56%
Szerintem ha épületenergetikával szeretnél foglalkozni, akkor tanulj ÉPÜLETENERGETIKÁT!
2017. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 imager válasza:
56%
Folytatom. Abszolút van jövője az épületenergetikának és 2017 és 2020 között felszállóban lesz.
2017. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor ami neked való lehet, az az épületautomatizálás. Nagyon keresettek az ilyen szakemberek, villamosmérnökként ezzel jól lehet keresni. Az épületgépészetet, ezek szabályozását szerintem villanykaron nem tanítanak, de néhány szakkönyvből (pl. Épületgépészet a gyakorlatban) megismerheted.
2017. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Energetikai mérnök és épületenergetika spec

Ha esetleg nem jön össze még onna ezer meg ezer gépész elhelyezkedési lehetöség van;)

2019. jan. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!