Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnám megtanulni a...

Hogy tudnám megtanulni a tételeket bemagolás helyett?

Figyelt kérdés
Ugye én majd 2017 májusában érettségizek és sok tanár mondta, hogy nehezebb lesz. Például nem lehet majd atlaszt használni csak olyat amit ott adnak amin nem lesz évszám meg csak négy választási lehetőség lesz irodalomból a nyolc helyett ha jól emlékszek. A töri, irodalom és nyelvtan tanárom ugyanaz, de még egy tételt sem dolgoztunk ki közösen így mindenkinek más és állandóan belénk köt, hogy nincs benne a lényeg, rövid meg ilyenek. Érvelést sem gyakoroltuk csak elmondta hogy kell és csináljátok meg. Nagyon félek, hogy nem sikerül majd az érettségi.. Hogyan tanuljam meg normálisan a tételeket? Valami nálatok bevált módszerre lennék kíváncsi.

2016. dec. 29. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az segít, hogy úgy mondom vissza, mintha valakinek elmagyaráznám, aki nem ismeri, nem tudja az adott anyagot. Így nekem is érteni kell és tudni, különben nem tudnám elmagyarázni. És így jobban meg is marad. Közben ha eszembe jutnak kérdések, akkor azt felteszem magamnak és meg is válaszolom. Kvázi elbeszélgetek magammal :D
2016. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit az 1. ir, az nagyon jo. Egy tanarom mondta, hogy addig nem ertesz/tudsz valamit, amig masnak nem tudod elmagyarazni.
2016. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt kipróbálom:D
2016. dec. 29. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!