Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus programmal vagy simán...

Erasmus programmal vagy simán jelentkezzek külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés
Olaszországba készülök továbbtanulni és nem tudom hogy érdemes helenzkezni egyetemre. Én nem csak egy fél évet vagy 1 évet szeretnék kint tölteni hanem ha sikerül kijutnom akkor az egész egyetem ott szeretném elvégezni. Nem tudom hogy lenne jobb? Ha simán jelentkezek akkor is ingyenesen tanulhatok államin? Külföldön? Akkor is ha magyar vagyok? Tesznek különbséget felvételkor egy született olasz és köztem mint egy magyar lány?
2014. márc. 16. 08:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, Olaszországban nem ingyenes a felsőoktatás, tehát fizetned kellene a felsőoktatásért, és azt is vedd figyelembe, hogy Olaszországban a megélhetés is drágább, mint itthon, tehát ha komolyan ott akarsz egyetemre járni, akkor elkezdhetsz gyűjteni.

A felvételi attól függ, mit akarsz ott tanulni, nem hiszem, hogy megkülönböztetnének negatívan vagy ilyesmi, de nézegesd az olasz egyetemek honlapját, biztos mindenhol le van írva a felvételi követelmény (és gondolom olaszul nem ártana tudni).

Erasmus programnál kell lennie két lezárt félévednek előbb egy egyetemen, és csak utána mehetsz ki, ha jól tudom először fél évre, majd meg lehet hosszabbítani újabb fél évre. Tehát ha erasmussal akarsz kimenni, el kell kezdened egy egyetemet mondjuk itthon, majd a második vagy harmadik évet kint töltheted.

2014. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!