Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik művészeti egyetem...

Melyik művészeti egyetem melyik szakára jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Szépen rajzolok, de festeni csak bénán tudok. Informatikát csak középszinten tanultam(word,excel...), matekból jó vagyok, minden másból 3-as körül.

2016. dec. 9. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szakot nem tudjuk eldönteni helyetted, nyilván arra mész, amire szeretnél és érdekel. Rengeteg szakma közül lehet választani. Én amúgy Metropolitanos vagyok animáció szakon.
2016. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont afelől megnyugtatlak, hogy az érettségid senkit sem érdekel művészeti egyetemen. Alkalmassági vizsga van, és csak ez számít a felvételinél.
2016. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aha , és nagyon nehéz bekerülni? Mármint nem baj, ha csak a rajzolásban vagyok jártas, de semmi máshoz nem konyítok? Még rajzóráim sincsenek, csak itthon szoktam rajzolni.
2016. dec. 12. 19:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, a szoftvereket meg fogják tanítani, amikor gépen kell dolgozni. Egyébként nem olyan nehéz bekerülni mint a MOME-ra, mert nem kell Picasso-nak lenned, mint ott, inkább a kreativitásra mennek rá. És fontos, hogy a felvételin a portfóliódban ezt meg is tudd mutatni. Például ha animáció szakra jelentkezel, legyen minél több animációd. Nem tanulmányrajz, abból maximum egy-két jobb, de az animációk, karaktertervek, koncepciórajzok sokkal megnyerőbbek.


Én most csak a csaját szakomat tudtam mondani, mert azt ismerem, nyilván utána kell járnod annak, hogy mi az, amit te szeretnél, és mi illik bele egy olyan portfólióba.

2016. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En az MKE-tlre jartam grafika szakra. Oda 10x-es a tul jelentkezes grafika szakra tan meg tobb.

Muveszettorteneti tesztet is kellett toltenunk. Illetve a szakhoz tartozo egyeb feladatokat. A rajzolas tette ki ugyan a nagy reszet de volt mas is.

2016. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Animáció szak elvégzése után hol lehet elhelyezkedni?

2016. dec. 19. 14:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az animációt hihetetlenül sok mindenre használhatod. A legnagyobb pénzek a reklámiparban vannak, de mehetsz például animációs filmkészítőnek (ezen belül is 3D /Shrek, Jégkorszak és társai/ vagy 2D illetve Stop motion, bár ezzel a kettővel nehezebb megélni, de azért el lehet velük lenni). Vagy részt vehetsz filmekben, ha 3D-s vonalat választasz: dolgozhatsz például effektekkel (pl. amikor a katasztrófa filmekben porig rombolják a városokat vagy a fantasy filmekben a varázslatok) vagy lényekkel/szörnyekkel (pl. Trónok harca sárkányok vagy a Harry Potter szörnyecskéi) gyakorlatilag bármihez, ami a valóságban nem létezik, ahhoz kellenek a 3D-s animátorok.


Tudományos célokra is fel lehet használni, különböző szimulációkhoz, például biológiában a sejtek működése, orvostudomány, de eltávolodva a tudományoktól akár a baleseteknél vagy bűnügyeknél is jól jöhet, amikor az egyes eseteket megpróbálják leszimulálni. (Azt nem tudom, hogy ezekben az esetekben mennyire lehet megélni)


Néhány éve bontogatja az animáció legújabb ágazata is a szárnyait, ez pedig a virtuális valóság (Virtual Reality) és a kiterjesztett valóság (Augmented Reality), ahova szintén elkélnek az ügyes animátorok - bár jó sok képzés áll azelőtt, aki erre felé szeretne menni.

És persze dolgozhatsz a játék iparban is, az egyszerű pac-man szintű mobilalkalmazásoktól kezdve a Witcher 3 jellegű ultra kidolgozott 3D-s játékokig. Alkalmazás készítésnél és interaktív statisztikai dolgokhoz is kellenek animátorok (ennek az utóbbinak nem tudom, mi a pontos neve, csak láttam egyszer valahol)

-------------------

Bár ha végül tényleg az animációs vonalat választod, érdemes abban is gondolkoznod, hogy külföldre dolgozz ki. (Nem feltétlenül kell kiköltöznöd, szerencsére az animációt elég jól lehet távmunkában is csinálni akár szabadúszóként is). Magyarországon is meg lehet belőle élni, ha vannak jó kapcsolataid - van is egy jó barátom, aki nemrég végzett a METU-n, és angol nyelvtudás nélkül is tök jól eléldegél a szakmában.

2016. dec. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hmm. Nem tűnik rossznak. Most vagyok végzős, és februárig el kéne döntenem, hogy hova tovább..
2016. dec. 20. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!