Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételinél hogyan megy a...

Felvételinél hogyan megy a duplázás?

Figyelt kérdés

Duplázni szeretném az érettségi eredményeimet, de nem igazán értem mit kellene csinálnom. Hogyan tudom kiszámolni, hogy duplázva mennyi pontom lenne?

Mert ugye max 500 pont vihető na de ha duplázva nekem több van, mint 500 pont akkor mi a helyzet? :D

Jól értettem, hogy úgy kell számolni, hogy az érettségi pontjaimat össze adom majd megszorzom kettővel az eredményt?



2016. dec. 30. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire gondolsz, de tuti rosszul gondolod, mert duplázva sem jöhet ki 500nál több.

Duplázásnál csak két érettségi eredményt vesznek figyelembe, amikből viszed a pontot.

Az meg ugye max 100-100 pont, duplázva 400, és emellé jöhet pluszpont.


Felvi.hu oldalon minden egyértelműen le van írva, olvasd el.

2016. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A duplázás a két felvételi érettségi tárgyból van, nem az összesből. A rendszer dönti el, hogy a duplázás-e a kedvezőbb, vagy a tanulmányi pontok, és az alapján lesz a pontszámod.

[link]

2016. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

neeem..

a szak választható tárgyai közül kettőt választhatsz (nyilván a két legjobban sikerültet) pl. lett egy 75%-os töri meg egy 80%-os magyar érettségid akkor az azt jelenti, hogy (75+80)x 2= 310 pontod van.

2016. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!