Szerintetek jogász vagy állatorvos?

Figyelt kérdés
Még bőven van időm eldönteni,hogy melyik meg azt is tudom,hogy mindegyik teljesen más De ez a kettő dolog érdekelne apukám állatorvos de az a baj,hogy amit csinál azt én is szívesen csinálnám de például a jogász is nagyon tettszene de nem a pénzért hanem a különböző jogokért stb. csakhogy jogászból Dunát lehet rekeszteni és sok jogi végzettségű ember nem tudott jól elhelyezkedni légyszíves segítsetek

2016. dec. 30. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha biosz, kemia megy, akkor az allatorvost valasztanam.
2016. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 valaki34 válasza:
6%
Nekem az a véleményem,hogy állatorvos kevesebb van és ezért nagyobb szükség van rájuk . Sokkal érdekesebb terület mint a jog .
2016. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
Állatorvos.
2016. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Állatorvos. Ráadásul külföldön is keresett. A magyar jogot tanult jogász meg kint max. gyümölcsöt szedhet vagy csomagolhat.
2016. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

mindegy csak Dr. legyél mi? :D


na viccet félre téve mindkettő elismert szakma, ebben neked kell dönteni ha valamelyiket szereted azt tanuld ne halgass másra, mert később megbánod

2017. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ de leginkább 5#-nek köszönöm vele tudok egyetérteni és szerintem lehet ha igazán a szívemre hallgatok akkor inkább jogász leszek de még ki tudja?:)
2017. jan. 2. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Annyit tennék hozzá, hogy egyáltalán nem kell aggódnod amiatt, hogy sok a jogász, ha a te tudásod kimagasló (több idegen nyelv elsajátítása, rengeteg gyakorlati ismeret szerzése jobbnál jobb irodákban, bíróságokon stb). Mert akkor nyilván jobbak az esélyeid.


De!


5 év, mire diplomát szerzel, majd elmész 100 ezer forint körüli összegért 2 évig bojtárkodni, írnokoskodni, ennek végén a meló mellett leteszed a jogi szakvizsgát, amely során minden, egyetemen tanult, fontosabb tárgyból levizsgáztál már egyszer (csak ez persze több anyag lesz és szigorúbb vizsga). Ezután mondjuk elmész bírónak, ami még egy csomó plusz vizsgát jelent, valamint néhány pszichológiai alkalmasságit is, de azt sajnos nem tudom megmondani, hány év, mire megmászod a szamárlétrát (de legalább 4-5).

Vagy bíró helyett ügyvéd leszel. Szitu: megvagy a szakvizsgával, nekiállhatsz irodát és ügyfélkört kialakítani. Az előbbi nem olcsó, az utóbbi nem könnyű. Számíts napi 10-12 óra melóra, ha nem akarsz eltűnni a süllyesztőben. Ha mindent jól csinálsz, akkor kb. 35-40 éves korodtól fogva "neved" lesz, és elkezdhetsz végre az átlag felett keresni.


Nem lebeszélni akarlak, de ez a valóság legtöbbünk számára. Sokan végig járják az utat, és viszik is valamire, de rengeteg kitartás kell hozzá.


Egy végzős joghallgató

2017. jan. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Wow! Köszönöm a kedves joghallgatónak a válaszát nagyon jól leírta ezt nekem és részletesen még egyszer csak azt tudom mondani,hogy köszönöm!!!
2017. jan. 3. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!