Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tovább? (pályaválasztás)

Merre tovább? (pályaválasztás)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gazdálkodás és menedzsment szakra menni (Debrecen/Budapest), az állami hely a cél, de sajnos nagyon magas a ponthatár. Ha nem jönne össze az állami akkor nem tudom mi lenne. Azon gondolkoztam, hogy elmehetnék 1 évre tanári képzésre, mondjuk töri-angol, hisz ezek a tárgyak számítanak gazd. men. felvételire, és újraérettségiznék pár tantárgyból ami nem sikerült elég jól. Eközben pedig dolgoznék, hogyha mégse jönne össze újraérettségizéssel az államira bejutás, akkor jelentkezzek fizetősre, de legalább már lesz egy kis pénzem+ nem estem ki 1 évet és a nyelvet is gyakoroltam. Germanisztikán/anglisztikán is gondolkozok, nagyon szeretem az angolt és németet, de sokan lebeszélnek, mondván, hogy a nyelv önmagában kevés, nem tudnék mit kezdeni csak a nyelvekkel, tolmácsként se lenne annyi lehetőségem és fizetés, a nyelvtudás már alap manapság. Állami azért lenne fontos, mert abból a pénzből ami fizetős egyetemre menne, abból már inkább lakásra lenne jó gyűjteni, de anyagilag is elég húzós lenne kifizetni annyi pénzt. Ti, hogy állítanátok fel a sorrendet a jelöléseknél? Van esetleg olyan szak ami szerintetek jó lenne még nekem? Matekot szeretem, ötös vagyok belőle, igaz sokszor 1-2 ponton múlik, hogy négyes vagy ötös a dolgozatom, meg amúgy sem olyan kemény a matek az iskolában, szeretem a nyelveket, és a törit.

2017. jan. 1. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak azért elmenni töri-angol tanárira, mert ezek a tárgyak számítanak a gazdálkodás és menedzsmentnél nem túl jó ötlet. Tanáris vagyok (magyar-angol), és kis túlzással köze sincs a középiskolás tananyaghoz az egyetemi tananyagnak. Angolból igaz, van nyelvfejlesztés, ez két darab óra egy héten, de a többi angol hangtan, professional writing, töri, irodalom stb. A gazdálkodás és menedzsment, ha jól néztem meg a neten, 460 pontot igényel legalább. Én nem erőltettem meg magam túlságosan, és 440 pontot simán összeszedtem: ebben benne van az, hogy a matek hármas lett, a többi tárgyam ötös, illetve volt két emeltem (felsőfokú nyelvvizsgám is, de azt az emelt miatt nem számították, szóval nem számított). Két emeltet simán össze lehet szedni 70-80% körül, ha az ember rákészül valamennyit. Szóval ha mindenképp a gazdálkodás és menedzsment az álmod, akkor újraérettségiznék és lesz ami lesz. Ha nem feltétlenül ezt akarod, akkor persze lehet gondolkozni. Nyelvi szakokkal (főleg, ha ritkább nyelv) egész jól lehet keresni. Mondjuk anglisztika vagy germanisztika főszakkal felvehetsz egy portugált, oroszt vagy hasonlót - kisebb szakokra nálunk ELTE-n, meg gondolom máshol sem, nem kérnek előzetes nyelvtudást. Ugyanígy, ha el tudnád képzelni magad tanárként, lehetsz kétszakos tanár (angol-német, angol-ritkább nyelv, stb.), és adhatsz magánórákat is, vgy nyelvsuli, az talán jobban fizet mint egy állami iskola.
2017. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Maximum 2 érettségi tárgyból érdemes újra érettségizni. Vagy érettségizni. Esetleg ha nem tudod eldönteni melyikből vagy jobb,akkor csak azokból a tárgyakból amelyek felvételi tárgyak is, akár 3 -4 ből is és alegjobb kettő fog számítani. Újra érettséginél csak a duplázós módszer jöhet számításba a felvételi pontok számításánál.

De most vitték le a ponthatárt 440 pontra a gazdmenen.

2017. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!