Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet kettannyelvuben...

Hogyan lehet kettannyelvuben erettsegi-felvetelizni olyannak, aki mar egyszer erettsegizett?

Figyelt kérdés
Egesz eletemben kulfoldon tanultam idegen nyelven, de szeretnek magyar nyelvu egyetemen tanulni. Tudok-e idegen nyelven kozos erettsegi-felvetelit tenni? Felvesznek-e magyar nyelvure?
2017. jan. 1. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hol érettségiztél?

Szlovákia?

2017. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha újból akarsz érettségizni, azért már fizetni kell (tantárgyanként nem is tudom mennyit)
2017. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen szakra mennél?
2017. jan. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minek akarsz érettségizni, ha már van érettségid?
2017. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Angolul erettsegiztem (A-level). Orvosira akarok menni, de felek a magyar nyelvu felvetelitol, masfele az itteni felveteli. Beszelek magyarul, de mivel mindent angolul tanultam, valoszinuleg hatranyban lennek a tobbi magyar felvetelizovel szemben.
2017. jan. 2. 07:50
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy eretsegizni kell, illetve osszevont erettsegi-felveteli vizsgat tenni. Vagy nem? Duplazni akarok a biologiat es kemiat.
2017. jan. 2. 07:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor írj az Oktatási Hivatalnak. Meséld el nekik, hogy van egy angol A Level érettségid és ezt be tudod-e számíttatni a felvételibe, illetve hogy tudsz-e tenni angol nyelven emelt biológia és kémia érettségit és ehhez mit kell tenned.

[link]

2017. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oda mar elmentem es most csinaljak az angol erettsegim elfogadasat. De akkor is kell felvetelizni, nem? Angolul jobban menne? Lehet kervenyezni, hogy kettannyelvuben csinaljam az osszecvont ere erettsegi-felvetelit?
2017. jan. 4. 08:25
 9/12 A kérdező kommentje:
Nemkerdes volt, hogy angolul jobban menne.
2017. jan. 4. 08:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvű érettségi nem két tannyelvűben van. Az lehet bárhol, ahol vannak jó angol tanárok, akár nem két tannyelvűben is. Ha elfogadják a kinti A leveled érettséginek, akkor annak eredményei alapján felvételizhetsz. Ha meg van a pontod akkor felvesznek, ha nincs meg a pontod, ami várhatóan kell az adott szakra a felvételihez, akkor javíthatsz a két felvételi tárgy pontszámain egy új érettségivel. Ha közép szintre jelentkezel, olyan szakközépbe kell jelentkezned, ahol van angol nyelvű értettségiztetés. Ha emeltre jelentkezel angol nyelvű érettségire, akkor a kormányhivatalban kell jelentkezned és ők majd beosztanak, hogy hova kell menned. De mostanában jelentkezni kell érettségire, úgyhogy intézkedj, ha akarsz vagy kell újraérettségizned, ha nem elég az A level.
2017. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!