Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás szempontjából...

Továbbtanulás szempontjából mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem az lenne, hogy ha félévkor megbukok (az érettségi évében, mely tudom, hogy csak tájékoztató jellegű) egy érettségi tantárgyból, ami legyen mondjuk a magyar, az milyen hatással lenne a továbbtanulásomra, illetve jelentkezés szempontjából, ami ugye február XY-ig van? Ha év végére kijavítom, akkor kicserélhetem a már elküldött félévi osztályzatot az év végire? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. jan. 2. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Érettségizni csak akkor mehetsz, ha év végén minden tárgyadból átengednek, tehát legalább a kettes megvan, érettségi nélkül pedig nem tudják elfogadni a felvételi kérelmedet. A félévi bizonyítványod marhára senkit nem érdekel. Viszont, ha megfogadsz egy tanácsot, ha a tanulmányi pontjaidba beleszámít, gyúrj rá erősen, mert egy kettessel élből hat pontot veszítettél a felvételin.
2017. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmilyen negatív hatása nincs a félévi jegynek, mert csak az év végiek számítanak. Félévit ne írd be sehova, mert nem kell.
2017. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen tudom, hogy év végén minimum a kettes kell, de nem állok úgy, hogy ezen kellene aggódnom(le is kopogom) csak egy tantárgyból nincs elég jegyem, betegségből kifolyólag, de ez év végére korrigálható szerencsére! Csak attól féltem, hogy ez a félévi bukás bármilyen hatással lesz a jelentkezésemre ilyen vagy olyan formában, de most megnyugodtam valamilyen szinten, köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jan. 2. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!