Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek igy van esely...

Szerintetek igy van esely bejutnom az egyetemre? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés

Tehat a nemzeti kozszolgalati egyetemre szeretnek jelentkezni. Az emelt szintu erettsegim tesibol lesz. A felvi.hu-n kiszamoltam, hogy osszesen mennyi pontom lenne ha az erettsegik ugy sikerulnenek ahogy beirtam. (60%,70%,40%,75%,60%emelt +50pont.) Es egy nyelvvizsgat is hozzaszamoltam +beirtam az evvegi jegyeimet.


Osszesen kb 290pont jott ki ami nagyon keves ezert olyan szakokat neztem ahol ez alatt van a ponthatar.

Na de a kovetelmenynel a tesi nincs ott. Szoval akkor a tesi emelt nem is szamit? Mert ha pontszamitasnal bejelolok egy olyan szakot es tesi emelt van beallitva akkor irja, hogy elegendo a pont. Ha a tesit nem fogadna el (ami nelkul nem lenne eleg) akkor is ezt irna?

Mert masbol mar nem tudok emeltezni es tesivel sok helyre nem lehet menni. Koszi a segitseget.



2017. jan. 2. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:

az emeltért akkor kapsz + pontot, ha olyanból emeltezel, amit az egyetem kér. ha a tesi nincs a beszámítható tárgyak közt, akkor nem kapod meg a + 50-et rá. 280pont alatt nem vesznek fel sehova.


ez egyébként nagyon kevéske pontszám, ilyennel nagy valószínűséggel szenvedés lenne az egyetem.


Esetleg valami olyan szakma ami valóban érdekel? szakmával is lehet jól keresni ha jó vagy benne.

2017. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja igen. és előre szólok, a + pontokat (nyelvvizsga, oktv, kisebbség stb) csak akkor számolják hozzá, ha alapjáratban a tanulmányi pontokból eléred a 280at.
2017. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt a kepet adta ki mikor tesi emelttel szamoltam, de kozben a. Kovetelmenynel magyar, matek, tori van. Szoval nemtudom fog e szamitani a plusz 50pont.


[link]

2017. jan. 2. 17:20
 4/8 A kérdező kommentje:
De ha a tesit nem keri akkor miert nem irja ki hogy anelkul nincs meg a pont?
2017. jan. 2. 17:21
 5/8 anonim ***** válasza:

mert ha kinyitod a szemed, akkor talán észre is veszed hogy a tesi 50 pontját nem számolta bele, mert nem jár.

Oda lenne írva a plusz pontokhoz +50 pont ha járna..


lehet tényleg nem kéne erőltetni..

2017. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, a tesit sajnos nem számítják bele semmilyen módon, úgyhogy magyar, matek, töri az amiből kellene emeltezni vagy magasabb százalékot elérni és akkor több pontod lesz
2017. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen. Koszonom mar rajottem :) ha a matek jobban sikerul akkor 300 meglesz talan +nyelvvizsga
2017. jan. 2. 23:25
 8/8 anonim ***** válasza:
NKE-re ez a pontszám édeskevés lesz. A lányom a NKE-NETK-re jelentkezett, ott tavaly 444 volt az állami ponthatár.
2017. márc. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!