Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott FOKSZ...

Államilag támogatott FOKSZ után államilag támogatott alapszak?

Figyelt kérdés
Pénzügy számvitelt szeretnék tanulni egyetemen de nagyon magasak a ponthatárok, ezért érdekelne a PSZ(pénzintézeti) foksz képzés, ha államira felvesznek és elvégzem akkor utána egy PSZ egyetemi alapképzésbe hogy számítanak bele a kreditek? Kötelező beleszámíttatni?(értem ezt úgy hogy ha xy tantárgyat elvégzek fokszon de ott másképp tanították mint az egyemen akkor azt a tárgyat egyetemen nem vehetem fel)? Illetve felvesznek államira az egyetemen is vagy ki kell fizetnem valamennyi félévet?

2017. jan. 2. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A FOKSz elvégzése nem befolyásolja, hogy utána államisra vegyenek fel alapképzésre.

Elvégzed a FOSZK-ot. Azt után az efelvin jelentkezel alapképzésre az érettségid alapján. Ha felvesznek államisra, mert meg van a pontod, akkor ha akarod, elfogadtathatod a FOSZK kreditjeit azon az egyetemen, ahol szerezted. Illetve így lesz lehetőséged hamarabb elvégezni az alapszakot, lehet hogy a FOSZK miatt csak 4 félév alatt el tudod végezni az alapszakot, ha akarod, de persze nem muszáj beszámíttatni a FOSZK-ot, meg szerintem csak ott számítják be, ahol végezted.

összesen 12 államis féléved van (foszk-ra, alapképzésre, mesterre), amit te osztasz be, meg a felvételi. ha ezt kimeríted utána fizetős leszel.

2017. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, még azt esetleg tudja valaki hogy csak akkor számítják be a krediteket ha ugyanazon az egyetemen végzem a fokszot meg az alapképzést?
2017. jan. 2. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

igen, mert nem beszámítják ténylegesen, hanem egy rövidített képzést építenek rá, ami azt eredményezi, mintha ténylegesen beszámítanák. De ahol nincs foszk, ott nem is tudnak építeni rá egy képzést, meg nem is akarnak, nyilván ezért nincs is FOSZK-juk. Ahol van FOSZK ott lehet elfogadnak BSC-n egy másik intézmény FOSZK-ját, ha van nekik FOSZK-ra épülő BSc-jük.

De felvételizni kell újra BSc-re ha van FOSZK-od, ha nincs. A felvételibe nem számít bele a FOSZK.


De a legbiztosabb, ha megkérdezed az adott egyetem tanulmányi osztályát, hogy a FOSZK-ot valahogyan beszámítják-e? (Már ahol nincs FOSZK képzés.)

2017. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!