Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti gimnázium érettségi?

Esti gimnázium érettségi?

Figyelt kérdés
sziasztok, az érdekelne, hogy esti tagozatos gimiben is kell érettségit tenni valami választható tárgyból az alapokon kívül? mert elvileg az oktatási törvényben ezt írják, de estin még nem hallottam ilyet.

2017. jan. 4. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Perzse, az érettségi az alap tárgyak+ legalább 1 választott. Miért is ne kellene? Akkor kapnál egy fél érettségit? Ez egy vizsga mindenkire ugyanazok a szabályok bármilyen formában is tanult.
2017. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor jól gondoltam.
2017. jan. 4. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Az újabb szabályok szerint (azaz mire érettségiig jutsz) elég 4 tárgy is, ha van szakmád, azt beszámítják 5. tárgynak. Lehet hogy ahová jársz, eleve felvételi követelmény volt a szakma.
2017. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs szakmám, még nem dolgoztam, más miatt vagyok estis :) (18 vagyok)
2017. jan. 4. 12:31
 5/6 A kérdező kommentje:
végzős vagyok
2017. jan. 4. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor öt tárgyból kell érettségizned, tehát kell egy választható is.
2017. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!