Mit tanuljak az egyetemen?

Figyelt kérdés
Humán beállítottságú vagyok, de a humán tárgyak mellett matekból is jó vagyok és szeretem is. Először jogot akartam tanulni, de azt olvastam, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni vele. Valami olyat akarok, amivel nem olyan nehéz munkát találni, és meg is fizetnek. Ja, meg ami ér is valamit. Mert a diplomák közül van olyan, ami nem sokat ér:) tudnátok nekem olyat mondani, ami az alábbiaknak megfelel? 16/l

2017. jan. 4. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Humán beállítottsággal idegen nyelv, vagy pszichológia.
2017. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a pszichológia nagyon nehéz és hosszú nem? Meg azt olvastam, hogy azzal elég nehéz elhelyezkedni, de amúgy engem az is érdekel
2017. jan. 4. 19:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Passz. Én nem vagyok pszichológus.
2017. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy azon kívül még a közgazdaság meg a jog érdekel, esetleg a tolmács mert könnyen tanulok nyelveket. De olvastam, hogy ezekkel is nehéz elhelyezkedni. Mondjuk mérnökön kívül szinte semmivel se lehet elhelyezkedni, a vélemények alapján
2017. jan. 4. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:
A pszichologia hosszu, nem is eleg 1 diploma, ahhoz, hogy pszichologus legyel. Viszont van benne human es realos targy is. Esetleg menj nyelvi szakra es onnan tolmacs/fordito mesterkepzesre. Egy jo nyelvkombinacioval jol el lehet boldogulni.
2017. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha jó vagy matekból és humán tárgyakból, és keresni szertnél, szerintem mindenképpen gazdasági szakra menj.
2017. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
egyértelműen jogásznak kell menni azzal még mindig több esélyed van mint a bölcsész dipikkel, ráadásul a megbecsültsége is nagyobb, ezt a hírt meg hogy túl sok a jogász a pesti ügyvédek hintették el amit a sajtó is felkapott hírverés maitt már vagy 10 éve, azért mert a pesti ügyvédeknek nincs szükségük konkurenciára, 6-7000 ügyvéd van pesten nincs ennyire szükség, háború van köztük és a gyengébbek kiesnek ennyi kb, amúgy joghallhatóként megsúgom neked hogy az ország működtetéséhez 20.000 jogászra van szükség akik az állami feladatokat országszerte ellátják,
2017. jan. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó azt azért közöld a kérdezővel hogy kb 28-29 éves korára kapja meg a diplomát és szükséges a bojtárkodás kb 3 év szakmai tapasztalatig amit az ügyvédek kb havi 100.000 forinttal honorálnak.
2017. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja jigaszbol rengeteg van, nem eri meg.
2017. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
tolmács megéri, ha az egyik nyelv a nyelvpárodból angol a másik meg valami különleges, ld kínai, arab, orosz, valami olyan ami nem hétköznapi. kínai/arab /pashtu stb tolmácsból kevés van, viszont 20.000/óra a díjuk. mondjuk elég durva tudást kell hozzá fölmutatni adott nyelven és elszántságot h megtanuld őket
2017. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!