Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Politológia vagy államtudomány...

Politológia vagy államtudományi szak?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok, elsősorban jogász szakra szeretnék bekerülni (ELTE). A magas ponthatár miatt viszont valami másban is gondolkodnom kell, amit megjelölhetek második helyen ha a jog esetleg nem jönne össze, ilyen B-tervként gondoltam a két fenti szakra. Az államtudományival kapcsolatban kíváncsi lennék NKE-s hallgatók tapasztalataira, illetve arra, hogy szerintetek érdemes-e belevágni ebbe az osztatlan képzésbe. A politológiáról főként az érdekelne, hogy az ELTE-t vagy a Corvinust tartjátok-e jobbnak ezen a területen. Összességében pedig, hogy melyiket gondoljátok jobb választásnak a két szak közül.

2017. jan. 5. 01:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem jön össze a jog én az államtudományi szakot javaslom, feltéve, hogy szeretnél a magyar közigazgatásban dolgozni a suli után. A szak egyik fő célja ugyanis - én ezt olvastam - , hogy a magyar államigazgatás számára vezetőket képezzenek.

De a döntés a tiéd, ha a politológia jobban érdekel vágj bele abba. Bár ezzel a szakkal szerintem kevesebb lehetőséged lesz a munka világában.

2017. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem ajánlom a szakot. A politológia és a jogász szakon végzettek mindig befuthatnak. Az ilyen szakok nagyon lutri szakok lehetnek. Tapasztalat. :) Jobb a már egy ideje meglévő szakok között válogatni,ahol már kapcsolatba léphetsz ott végzettekkel. :)
2017. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
*mármint az "új" szakok lutrik lehetnel.21:09 voltam
2017. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
egyértelműen politológia, NKE-t felejtsd el. saját tapasztalat...
2017. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó hozzászóló kifejtenéd bővebben az NKE-s negatív tapasztalatokat ? Eddig nem hallottam hogy a munkaerőpiacon kapkodnának a friss diplomás politológusokért.
2017. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerinted az NKE diploma kelendőbb?


Inkább végezzen egy nagynevű egyetemen politológiát mint az NKEn ilyen akármit. Hidd el én beleestem ebbe a csapdába, amit NKE tanítanak az egy jogi hablaty meg sok sok ideológiai maszlag. Nézd meg az összes jogi képzésen lenézik az NKE es még a politológia képzésen is. Nekem ez egy év után jött le, de becsülettel lediplomaztam. Bár minek...

2017. jan. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Utolsótól kérdezném, hogy ő mit végzett az NKE-en? :)


Én is gondolkoztam az államtudományi szakon, úgy olvastam, hogy a jövőben úgy tervezik, h lesznek olyan helyek, ahol direkt azokat fogják alkalmazni, akik ezt a szakot végezték el. Bár a doktori cím nem tudom, hogy mennyire lesz kiemelkedő, de ezek alapján azért lesz lehetőség elhelyezkedni a közszférában.


A közigazgatás szervező szak az tudom, hogy nem olyan kiemelkedő, az igazából azért van, hogy azok akik már régóta a közigazgatásban dolgoznak, de nincs diplomájuk megszerezhessék támogatással és ezáltal megnövekedjen a fizetésük. :-/ Erre tökéletes, de komolyabb helyre természetesen nem nagyon lehet elhelyezkedni vele, mert tényleg egy kicsit össze-vissza tanulnak ott mindent.

Az államtudományi szak viszont akár jól is elsülhet, bár legkorábban 5 év múlva fogunk tudni mondani róla valamit, az pedig elég messze van még.


Én még pénzügy-számvitelen gondolkozok a Corvinuson. Véleményed szerint jobban járnék én is, ha egyből ezt pályáznám meg? Elhelyezkedési lehetőség ezzel a szakkal szinte 100% azt tudom, az államtudományi viszont ad egy doktori címet. :-/ Ami úgye magasabb ISCED mint a sima alapképzés. Legyen inkább pénzügy alapképzés + 1 mester képzés?

2017. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

NKE-t nem javaslom egyszerűen. bárki bármit mond most csiribi csiribával kitaláltak valami hablaty szakot, ami majd de jó lesz, munkát is kaptok ám a doktorival csókolom! ugyan kérlek! nem tudom csak én voltam az egyetlen aki utánnajárt a képzés leírásának? kicsi ez kicsi az és semmiről egy átfogó kép, a mintatanterv alapján mindenből akarnak adni, de ebből semmi nem fog átmenni.

ha mindenképp csak ez a 2 szak vanakkor politológia!

2017. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
31%

Ha valaki a közszférában tervez elhelyezkedni, akkor ez az új szak hasznosabbnak tűnik. A törzsanyag ebből a szempontból praktikusabb, hangsúlya első ránézésre az államtudományi szakon a jelenlegi magyar szabályozáson és működésen van, míg a politológiánál inkább elméleti jellegű tárgyakat látok, besorolva is a társadalomtudományokhoz van.


Kidolgozva nem tudom mennyire van a tananyag, de már a felszínen is vannak"érdekes" dolgok: a szakon végzettek dr. rerum politicarum címet kapnak, ami politikatudományt jelent, szó szerint a politikai ügyek doktora. A magyar megnevezés viszont eléggé furára sikeredett: okleveles államtudományi mester (mester és az okleveles szerintem ugyanazt jelenti: az egyetemi/master fokozatot). A mesterképzési szak angol megnevezése a rendeletben Political Sciences, meghirdetve pedig már Public Governance-ként van (felvi.hu). Ezek után milyen lehet a tudományterület koherenciája, konzisztenciája...

2017. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az államtudományi doktort a 30-as években is dr. rer. pol.-nak hívták Mo.-n (amikor bifurkáció volt).
2017. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!