Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mit csináljak? Hogy...

Nem tudom mit csináljak? Hogy döntsek vagy hogy jól döntök-e? (Alul)

Figyelt kérdés

Szóval most vagyok 8.-as és egyrészt nem akarok elballagni másrészt pedig a tovább tanulás. Már nagyjából összeállt a fejembe hogy mit csinálhatnék.. De nagyon bizonytalan vagyok benne. 1 Rendészeti 2 Logisztika 3gimi álltalános Szeretném ha a rendészeti jönne be de


Lehet nem is vesznek fel? Vagy lehet nehéz lesz a suli? Túl nehéz lesz? Mindennap fáradt leszek? Veszélyes lesz? Az alkalmasságin felvesznek majd? Vagy nem bírom majd az új osztályt meg a koleszt? Illetve honnand tudjam hogy én ezt akarom csinálni móndjuk 10 év múlva is? Honand tudjam hogy én ez akarok lenni? 14 éves vagyok honand kéne tudnom 14 évesen még nem tudom eldönteni. A szüleimet meg nem nagyon izgatja...


2017. jan. 7. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell 14 évesen eldöntened, mivel akarsz foglalkozni egész életedben. Természetes, hogy bizonytalan vagy. Ezért teljesen jó döntés, ha az ember egy "sima" gimnáziumba megy, utána még bármi lehet belőle.
2017. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor egy csomó ideig iskolába járhatok. És kicsit feleslegesen mert gimibe ugyan azt vesszük át mint általánosba 5.-től
2017. jan. 7. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért ez nem pontosan így van. Ha ugyanazt vennétek át a gimiben, akkor te most 14 évesen ezek szerint meg tudnád írni az érettségit simán, nem? :)

Mindegy, én csak javasoltam valamit, a gimnáziumban van még időd kitalálni, mi érdekel, és utána még mindig tanulhatsz szakmát, de mehetsz egyetemre is, ha esetleg olyan terved lenne. De ha elmész egy szakiskolába, és aztán rájössz, hogy ez egyáltalán nem neked való, mégsem érdekel és valami teljesen mást csinálnál, sokkal nehezebb váltani. De neked kell dönteni.

2017. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nincs olyan szó, h "honnand"...
2023. máj. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!