Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakot akarok váltani, de...

Szakot akarok váltani, de anyukám nem akarja. Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, első éves orvosis. a felvételi másodszorra jött össze és az első félév után passzívra mentem. még vannak vizsgáim, de vasárnap óta nem tudok aludni az idegességtől. most jött ki rajtam a fáradtság és nagyon elegem van ebből. túlhajtottam magamat, úgy érzem mintha kiégtem volna... a vizsgáomra nem akarok elmenni, anyukám teljesen kivan akadva. rájöttem, nem ez amit akarok. most jönne az, hogy 1 évet dolgozok, újrafelvételizek. érdekel a jog nagyon. amúgy nincs baj a képességeimmel, most 4,5 az átlagom eddig, de nincs erőm a folytatáshoz, ma is csak bőgtem, anyukám azt mondja, hogy ha ezt nem tudom befejezni akkor a másik egyetemet sem fogom tudni. szerintetek idővel megbékélne? mit tennétek a helyemben?

2016. jún. 15. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Igaza van. Még a szignifikánsan könnyebb lenne a jog, azt mondanám hogy gondold át, de nem. Remek szakon tanulsz, jó fizetéssel és magas megbecsültséggel rendelkező ember lehet belőled, aki más emberek életére is komoly hatással lehet. Jogászból egyrészt feleslegesen sok van, másrészt meg tényleg nem könnyebb az a szak sem.
2016. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%
Nehogy mar anyád döntsön a te életedről. Felnőtt ember vagy, azt csinálsz amit akarsz. A te életed, te döntöd el hogy mit akarsz, ne mások mondják meg!
2016. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha államilag támogatott vagy, akkor jobb tunod meddig hagyhatod ott ingyen. Ha később jössz rá, hogy ott szeretnéd hagyni, az még mindig rosszabb, mint ha most hagyod ott.
2016. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

szerintem hagyd ott az egyetemet. nagyon sokat kell visszafizetni,hogyha majd harmadévesen vagy később hagyod ott. fél évente 1 millió..rengeteg pénz. ha nem megy, nem kell erőltetni.

annyit tudok mondani,hogy a jog is nehéz. lehet másmódon, mert a tárgyak is teljesen mások.de ott is rengeteget kell magolni és abba is sokan belebetegednek.

szerintem menj el dolgozni,akár külföldre is. láss világot és dolgozz közben. hogyha majd rájössz,hogy mi akarsz lenni,akkor kitanulod azt. de ilyen meggondolatlanul kár bármit is elkezdeni.

ha olyan szakma tetszik meg amihez nem kell egyetem,akkor olyan. teljesen mindegy. a te életed. felnőtt vagy. ne anyukád mondja meg mit csinálj. ha nem megy az orvosi akkor ne erőltesd. nagyon sokan buktak már bele. nem könnyű. ha valakinek nincsen nagyon jó feje és motivációja akkor szenvedés. és a 6 évből rögtön lesz 10. és még lehet akkor sem lesz diploma.. tényleg nem játék ilyen tandíj mellett..

2016. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4# vagyok. 30 évesen sem késő egyetemre menni..ha csak akkora találod meg mi akarsz lenni,akkor akkora.

ne maradj itt,hogyha nem szereted és nem is megy olyan jól.

2016. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Menj el pszichológushoz, pszichiáterhez, neurológushoz. Kérj tőlük segítséget. Ne hagyd abba, tarts ki. A nehézségek nem elfutni kell, hanem megoldani. Ez egy elismert képzés, elismert szakma és érdekes is. Gondolj arra, hogy gyerekeidnek ezzel a diplomával tudsz megadni a legtöbbet. Ha nem itthon, külföldön, mint orvos.
2016. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni,de leírom amit én gondolok. Ha már most ennyire nem bírod az egész orvosit akkor lehet hogy jobb lenne otthagyni ,mert csak egyre nehezebb lesz, ráadásul kedved sincs nagyon hozzá ahogy értettem. A jog se sokkal könnyebb,viszont egy teljesen más szemlélet,mert amíg az orvosi egy reál szak,addig a jog egy humán szak. Eszeddel meg amúgy sincs baj,ha 4,5 volt az átlagod ,inkább a kitartásodon kellene csiszolni. Illetve ne tántorítson el ez a "visszafizetés" dolog,mivel ha a kiiratkozásod után 1 éven belül beiratkozol egy másik államilag támogatott szakra,akkor nem kell fizetned semmit vagy ha nem is iratkozol be egy másikra,akkor is választhatod azt,hogy ledolgozol X évet Magyarországon és akkor szintén nem kell visszafizetni. Az állam osztatlan mesterképzésen,mint amilyen a jogi és orvosi 14 félévet támogat,tehát ha csúszás nélkül végigtudnád csinálni a jogot akkor még nem kellene fizetned érte. Nekem például már csak 10 félévem van ami államilag támogatott és most fogom valószínűleg kezdeni az orvosit,úgyhogy az utolsó 2 félévet ki kell fizetnem,ami 2 millió Ft lesz,de nekem még így is megéri mert mindig is ezt szerettem volna csinálni és más szakon egyáltalán nem éreztem magam jól. Én azt tanácsolom,hogy menj el egy ideig dolgozni és tapasztald meg milyen is az "igazi" élet mikor keményen meg kell küzdened az életben maradásodért és nem a szüleid tartanak el és hidd el akkor majd rájössz ,hogy tanulni még így is 1000x jobb ,mint napi 8-10 órát dolgozni. Ez csak az én véleményem.
2016. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Illetve ne tántorítson el ez a "visszafizetés" dolog,mivel ha a kiiratkozásod után 1 éven belül beiratkozol egy másik államilag támogatott szakra,akkor nem kell fizetned semmit vagy ha nem is iratkozol be egy másikra,akkor is választhatod azt,hogy ledolgozol X évet Magyarországon és akkor szintén nem kell visszafizetni."


Ezt rosszul tudod, ez nem választható, ezt teljesíteni kell. A Magyarországon dolgozást akkor is, ha sikerül elvégeznie. Ami meg a szakváltást illeti, csak akkor nem kell fizetni, ha megadott időn belül elvégzi a másik szakot. Ha nem végzi el, akkor mindkét szak felét fizetheti vissza. De mivel nem veszi a fáradságot a kérdező, hogy reagáljon még csak az se biztos, hogy államilag támogatott.

2016. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

koszi mindenkinek a valaszt. nem hagyom, hogy masok miatt dontsek. a napokban sokat gondolkodtam, sajna a tanulas az nem ment. :( de nem sajnalkozni akarok.

amugy allamilag tamogatotton vagyok es harom felevem ment el eddig (mivel az elso felevet masodszorra sikerult megcsinalnom), de szerintem ez annyira nem relevans, hogy mennyi felev van meg hatra. pont most van az az utolso pillanat amikor meg kilephetek ebbol az egeszbol anelkul, hogy mashol komoly tandijat kelljen fizetni.

2016. jún. 16. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!