Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdinfo a Corvinuson, tapaszt...

Gazdinfo a Corvinuson, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. :) Kezdem a legelején: Pesten egyedül itt van gazdinfó. (meg talán bge?) Viszont eléggé para, hogy a gazdaságtudományi karon oktatják, amikor én úgy tudom ez informatikai irány egy kis közgével... Szóval nekem az kéne, hogy infó mellé közgét és ne a közgét nyomassák és elszórtan egy-két infós tárgy. Márpedig abból kiindulva, hogy gazdasági egyetem gazdasági karon... Nem sok jóra számítok, már ami az infó részét illeti... Aki ott végez/végzett lenne olyan kedves, hogy nyilatkozna nekem? :)

2017. jan. 7. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt a Corvinus gazdinfó operatív tanterve: gazdalkodastudomany.uni-corvinus.hu/fileadmin/user_upload/hu/gazdalkodastudomanyi_kar/files/Operativ_tantervek_2016-2017/BA/25_6_B_Gazdinformatikus_2016-17.xls


Én is ide járok, igaz még csak elsőévesként. Pesten BGE-n van még meg GDF-en, de az fizetős suli. Sok különbség nem nagyon van, viszont a Corvinusos a legelismertebb diplomát adja.(persze a többivel is simán el lehet helyezkedni, ha valaki érti a dolgát, de jobban néz ki cv-ben a BCE)


Mesterképzés viszont van BME-n, szóval az egy megoldható kombó, hiszen ott inkább az informatikán van a hangsúly.

Ha Pesttől el tudsz tekinteni merem ajánlani a Szegedi gazdinfót, ők már-már mérnök infó szintjén veszik az anyagot.


Ha van valami konkrét kérdésed még, szívesen válaszolok :)

2017. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elég sok ilyen kérdés volt már itt ami gazdinfóval kapcsolatos :) keress rá gazdinfó, vagy corvinus kulcsszavakra
2017. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Corvinus gazdinfós matek szörnyű, nagyon minimális aki tudja teljesíteni elsőre, és hiába vesznek fel államira, már 3,00 átlagot teljesíteni kell, ami egy 2-es mikroökonómiá vizsgával (10 kredit) már alig felhozható.


A BGE-n még sajnos nem elég jól kiforrott a gazdinfo.


OE, BME, ELTE szakjai között nézelődj inkább ha hasznosat akarsz.

2017. jan. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Előző válaszolónak:

El kell keserítselek, hogy messze könyebb a corvinusos matek mint a többi :) Egyedül az elmélet magolás a szivatós, a gyak része nem összehasonlítható pl bme-vel.


A 3 egészes átlag simán hozható, a mikró nem 10, hanem 5 kredit.

2017. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A matek es a mikro 10 kredir együtt.


A matek nehéz, a bme-sek lesnek, hogy mióta lett itt ilyen nehéz, ők se tudták még a gtk-s szakok matekjának egy folytonosság feladatát se egyszerűséggel megoldani.


Én idei infokról beszélek

2017. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Így tényleg 10 kredit, de mikró is hozható azért szerintem.


Én láttam nem egy bme-s linalg meg analízis zh-t, és továbbra is fenntartom, hogy közelében sincs az itteni azoknak.

Ja és én is az ideiről beszélek.

2017. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát nekem a gazdinfó úgy néz ki marad, mint választás, pesten pedig csak corvinuson és a bge-n van a felvi szerint... őszintén szólva nem igazán értem mi itt a vita tárgya... :D csak úgy kb. :)
2017. jan. 13. 18:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azon megy a vita, hogy a harmadik válaszolónak sajnos nem azt adja/adta a Corvinus amit várt és most lefikázza minden kérdésben ahol a Corvinus szó szerepel. Igen, középszintű matekérettségivel nem valószínű hogy kirázod a kisujjadból az anyagot, de ha bejársz és otthon is rászánsz 1-1,5 órát akkor simán lehet teljesíteni a matekot is és a mikroökonómiát is. Ha esetleg problémákba ütközöl akkor vannak egyetemszintű felkészítők ingyen, valamit olcsóbb (2000 Ft körül) és "drágább" (4-5000 Ft-s) felkészítők is.


Igazából a kar teljesen mindegy, mert úgy tudom a BGE-n a PSZK-n van ez a szak ami szintén gazdasági kar. Az alap közgazdasági tudást minden egyetemen meg fogják adni, de ez nem annyira vészes, mert ami full közgázas tárgy az a mikroökonómia és a makroökonómia. A mikro eléggé unalmas és tömény, ezzel szemben a makro tök érdekes, hiszen az nem egyéni szintre vezeti le a dolgokat, úgyhogy szerintem azt élvezni fogod :)

2017. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lefikázom minden kérdésnél, szeretném ha a felvételiző előre tudná, hogy mi vár rá, mielőtt azt hiszi hogy ez a rózsaszín álom, a Corvinus. A Mikro felkészítőre 9.000-ft-t fizettem, a matekra a félév folyamán heti szinten (15.000-re jön ki összesen). Ahhoz képest, hogy értelmetlen körkérdéseket kapok a vizsgákon, semmire nem használható. Jó ez mindenhol van, de ennyi erővel simán mehettem volna a Wekerlére, talán ott is jobban érdekli az oktatókat, a tényleges közgazdasági átadás, nem a pénzügyi élősködés, csak az állam azt a helyet nem támogatja, pedig ez semmivel sem jobb, nevesebb maximum
2017. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze értem hogy ez nem kevés pénz még akkor sem ha államis az ember, de nem értem hogy ez miért a Corvinus hibája, amikor rengetegen átmennek felkészítő nélkül is. És továbbra is vannak bőven egyetemszintű ingyenes felkészítők, szaktársam 1 Mikro órán volt bent, elment az egyetemi (ingyenes) felkészítőre és hármast írt. De nyomatékosítom hogy értem mire gondolsz mert én is nem egy tárgyat buktam be, de nem az egyetem hibájából :)
2017. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!