Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az NKE -...

Mi a véleményetek az NKE - államtudományi szakáról?

Figyelt kérdés

10 félév, osztatlan képzés


Egy kicsit utána olvastam és elvileg ez is doktori címet fog adni a végén, viszont a jogászok nem igazán értenek egyet ezzel a szakkal. Az, hogy Lázár János fejéből pattant ki se annyira bizalom keltő, mert elég sok minden tévedett az utóbbi időben. :-/

Tényleg akkora az állami befolyás ezen a szakon?

Mivel még új szak, ezért az elhelyezkedési lehetőségekről nem sok infó van, de ha jól olvastam, akkor a közigazgatásban vezető beosztású személyeket akarnak képezni, de vajon alkalmazni is fogják az embert, ha elvégzi ezt a szakot vagy inkább egy jogász fognak felvenni ugyan arra a helyre? :-/

Esetleg egy NKE-en tanulónak van valami véleménye ezzel kapcsolatban?

A tananyag valószínűleg elég kusza lesz, az oktatókról vélemény?



2017. jan. 8. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelnének ezek.

Amiket eddig olvastam róla, igencsak megoszlóak voltak.

Valaki feleslegesnek, más meg pont hasznosnak tartja.

Mivel újdonsült, először induló szakról beszélünk, túl sok mindent nem tudunk erről.

Azonban egy belsős véleményére és információira én is kíváncsi lennék.

2017. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Én főleg az osztatlan része miatt tartok ettől, 12 ingyenes államilag támogatott félévből 10-et felhasználsz.

Előző voltam.

2017. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

NKE-en nem állami, hanem közszolgálati ösztöndíj van, ami nem számít bele a 12 államilag támogatott félévbe. Részletek itt:

[link]

2017. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban, igazad van, tévedtem.

Közszolgálati ösztöndíj esetén 2 csúszott félévem lehet.

2017. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen állami befolyás lenne? A tudományos kérdésekben a tudomány művelői jogosultak állást foglalni. Csak megsúgom, a jogászoknak azért eléggé csekély tudása van a közigazgatásról. Nyilván azon múlik, hogy milyen pozícióhoz milyen diplomát kötnek (várnak el). A közigazgatási pozíciókat államtudományi diplomához kötik. Nyilván fáj a nyolc jogi karnak az aranykor (jó ideje tartó) vége. Nyilván a jogi tudást kívánó pozíciók (pl. X közigszerv jogi képviselete) ezután is jogi diplomához lesz kötve. A jogászok elégedjenek meg ezeken felül a bírói, ügyészi, ügyvédi, közjegyzői, valamint jogtanácsosi pályákkal.
2017. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!