Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hármas matekkal...

Szerintetek hármas matekkal be merjek vállalni egy pénzügy és számvitel szakot? :D

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, inkább humán beállítottságú vagyok, de fogalmam sincs hogy merre menjek tanulni. Hallottam hogy elég kemény a matek, de valaki azt mondja hogy be lehet vállalni mert nem kozepsulis matek lesz, valaki meg azt hogy felejtsem el. Szerintetek?:D
2017. jan. 9. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

ha már a középsulis matek se megy, az egyetemi hogy menne?

bár ha nagyon akarsz addig fel tudsz zárkózni, de ugye tudod hogy PSZ-re 440-460 a ponthatár. Ami kb két 90% körüli emelttel lenne meg. amiből a matek kötelező.

Sok sikert hogy felvegyenek előszöris

2017. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Az a király a közgazdasági szakokon, hogy a matek nem csak "Matematika 1-2" stb tárgyakban köszön vissza kőkeményen, hanem közgázos tárgyakban,statisztikában szóval kb minden hol.Emelt szintű matek nélkül nagyon nehéz, de nem lehetetlen.(Bár a felvételihez úgyis kell szóval sakk-matt)
2017. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, igazából a gyakorlás és a kitartó munka csodákra képes, és középiskolai matek hármas és középiskolai matek hármas között is van különbség (én például simán ötösre érettségiztem, mégis úgy kellett összekaparnom az év végi hármast egy szigorú tanárnál, máshol a hármasok meg örülnek, ha nem buknak meg érettségin). Igen, számítanod kell arra, hogy kőkemény matek lesz, de nekem barátnőm, aki ott tanul, azért túl tudja élni. Ha ráfeszülsz, akkor sikerülhet, de ha csak úgy mennél valamilyen szakra, és nincs különösebb hivatásérzésed vagy motivációd, válassz valamit, ami jobban profilba illik.
2017. jan. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hármas matekkal? Nem biztos, hogy jó ötlet.
2017. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak hármas matekkal lehet elvégezni.
2017. jan. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

OKJ-ra mész?

Én 2-es matekkal vágtam neki, és sikerült. Úgy, hogy küzdöttem, hogy legalább a kettes meglegyen matekból. :D


De ha tudsz szöveget értelmezni, akkor már csak a műveleteket kell elvégezned, az meg kettes matekkal is megy. (Emlékeim szerint a számolási feladatok egyszerűek voltak, bár néha benéztem néhány dolgot, és ezért hibás végeredményt kaptam. Ez inkább a figyelmetlenségem miatt, vagy mert nem tudtam eleve hogy mit hogyan kell számolni. De mentségemre legyen mondva, a pénzügy tanárunk nem tanított, csak ült és várta, hogy majd mi kitaláljuk, hogyan kell megoldani a feladatot. Aztán csodálkozott, hogy mindenki 1-es dolgozatokat írt három hét után.)

2017. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!