Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeged molekuláris bionika...

Szeged molekuláris bionika programozás alapjain mit tanítanak?

Figyelt kérdés
Szóval milyen programnyelvet tanítanak?

2017. jan. 11. 15:47
 1/8 A kérdező kommentje:
*PROGRAMOZÁSI ALAPISMERETEK
2017. jan. 11. 15:48
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
c
2017. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy Szegeden mit tanítanak ezen kívül programozásból?


Csak mert beszéltem egy végzett BSc-ssel, egy project ügyében, és szinte semmit nem tudott. Tényleg nagyon gimis alapokat sem. Pázmányon így azért nem lehet végezni, mert van eléh sok K prog tárgy.


Pedig szerintem kéne, mert bionikus az programozni fog nagyrészt. Kb értéktelen a szak programozás nélkül.

2017. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm szépen!


Azért nem teljesen igaz #3, hogy egy bionikás főképp programozni fog.

Ez nagyban függ attól, hogy milyen mesterképzést végez el az ember a Bsc után.

Ismerek jó pár végzett bionikást Pestről, akik egyáltalán nem programozói munkát végeznek.

2017. jan. 13. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Kutatói munka ahol nem kell programozni? PhD...


Ilyet el tudok képzelni, de necces. Általában kutatói területen, pl neurobiológia, rákkutatás nagy szükség van bioprogramozókra. Aztán lehet mellette biológiával is foglalkozni,adott %-ban...de nyilván a biológus/orvos stb előnyben lesz egy bionikussal szemben. úgy mondom inkább, hogy az unikum és az ütőkártya nálunk a programozás. Ezzel adhatja el legjobban magát az ember. Már a CEO-k is ezt mondták, olyan embereket látnak szívesen akinek van bio affinitása és kódol is, akár csak egyszerű szkriptelés szinten.


Most konkrétan nem tudok olyat mondani aki iparban mást dolgozna pedig 2010 óta ismerek embereket innen, és 2011 óta vagyok az egyetemen.


Orvosi biotech kimenetet nem tudom, de jó lenne errő beszélgetni, mert engem is érdekel. Biotech iparban milyen területen tud elhelyezkedni valaki OB diplomával? Nem PhD és nem kutatás...

Akiket ismersz milyen területen dolgoznak?

2017. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Diatron nevű cégnél pl, ez egy orvostechnikai eszközöket gyártó cég. Az ottani bionikás hölgy a Bsc után egy egészségügyi mérnök Msc-t végzett (BME), és ott dolgozik, de NEM programozik, valamilyen elemzéseket végez azt hiszem, bár nem vagyok benne biztos per pillanat, mert régen beszéltem bátyámmal - ő dolgozik a cégnél (ő amúgy villamosmérnök), és tőle tudok infókat az említett hölgyről.
2017. jan. 13. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy nálam most olyan 80%-ban kódolás, 20%-ban biológia,.kísérletek... viszont emiatt előbb utóbb nélkülöthetetlenné válik az ember a cikkekhez... és megadják neki a programozó fizetést, nem pedig a durván alulfizetett (150 nettó) kutatóit. Miközben ugyan úgy beleírják a komoly cikkekbe, ezáltal nő az impaktfaktor is.

A biológiai tudás meg amúgy is ragad az emberre eközben..és tanulni se kell. :)

Kicsit néha stresszes meg szárazabb kockulni a monitor előtt, és csak keveset kísérletezni..de cserébe sokkal de sokkal jobban megbecsülik a munkát, mint egy szimpla N-ik biológus diák, aki csak kísérletezni szeretne, mert az a "fun".


... és az óriási tapasztalat, így 5 kutatócsoportban megfordulva már, hogy aki kicsit is tud bármilyen szinten is programozni, és nem ilyed meg a vírusos egerektől, vagy baktériumoktól azt bárhol szívesen látják és kb 10x annyi kéne belőle amennyi kijön a piacra.

2017. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ilyed == ijed... bocs :D
2017. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!