Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet/főiskolát...

VeneV7 kérdése:

Milyen egyetemet/főiskolát ajánlotok egy súlyosan látássérült,18 éves diáknak?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy pénzügyi- és számviteli OKJ-s képzésen veszek részt, ahol bár megállom tanulmányilag a helyem, ugyanakkor a súlyos látássérülésem miatt (aliglátó, szemüvegben 8%-os látás) nehézkes elvégezni a feladatokat. Az eredményeimet sok egészséges ember megirigyelné, mind érettségi szempontjából, mind tanulmányi átlagból. A kérdésem az lenne, hogy milyen egyetemet/főiskolát, illetve szakot tudnátok ajánlani, amelyben később el tudok helyezkedni (tehát pl. nem mehetek eladónak, fodrásznak, stb.) és emiatt nagyon beszűkült a lehetőségeim vannak és nem is tudom, mely munkákat tudom majd elvégezni. Ezért kérnék segítséget, ötleteket, hogy Ti hol tudnátok elhelyezni egy súlyos látássérültet, és ehhez milyen egyetem/főiskolai tanulmány kell (lehetőleg államilag finanszírozott). A fogalmazási problémákért utólag is elnézést, kicsit nehézkes erről a dologról beszélnem. Köszönöm a segítségeket! :)

2017. jan. 15. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen terület érdekelne leginkább?
2017. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Leginkább a pénzügyi, illetve számviteli, de sajnos már most "látom", hogy nehézségeim akadnak (pl. számítógépes könyvelésnél az adatok bevitele nehézkes, lassú). Mindezek ellenére irodai munkát szeretnék, ahol gondolkodni kell. Kinti munkát szinte lehetetlen lenne végeznem, mert kint sokkal rosszabb a látásom, mint egy zárt helyen. Kaptam olyan ötletet, hogy szociológiai munka, de nem tudom...
2017. jan. 15. 11:42
 3/7 anonim válasza:
A szemüveg. kontaklencse se segít? :(
2017. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem sajno. Szemüvegben látok mindössze 8%-ot, tehát ez annyit tesz, hogy hiába van rajtam simán neki megyek embereknek akaratlanul vagy csak az utolsó pillanatban veszem észre, hogy előttem vannak. Eddig az iskolában mindent kinagyitott változatban kaptam, illetve a gépet is 2-3 centiről néztem. Sajnos műtét se segít ezen és csak romolhat... A nagyítás munkahelyen pl. Megoldhatatlan.
2017. jan. 26. 08:55
 5/7 anonim válasza:

Akkor gondolom nem használsz képernyőolvasót. Hosszú távon szükséges lesz.

Egyébként végezhetsz jogot, és specializálódhatsz a pénzügyi jog irányába, a legtöbb jogászoknak szóló munkalehetőség úgyis ezzel kapcsolatos a magánszférában. A plusz 50 pontod egy emelt érettségivel kiegészítve elég lehet, ha a többi eredményed is a felső mondjuk 20 %-ban van.

Mondhatnám a közgazdászt is, de attól tartok, az önmagában kevés lesz.

Üdv, egy látássérült.

2017. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a vakok egyesületében kérjél tanácsot ezzel kapcsolatban Ott azért több tapasztalatuk van, milyen szakokat végeznek a látássérültek, milyen diplomával tudnak elhelyezkedni.

Szintén egy látássérült.

2017. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Valamilyen gondolkodós munka? Én is ismerek vak jogászt, vagy ha szeretsz előadni, akkor előadónak, esetleg valamilyen elméleti kutató?
2017. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!