Váltsak iskolát?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy egészségügyi középiskola másod évfolyamos tanulója vagyok.

A problémám az hogy nem tudok beilleszkedni az osztályomba. Az egész osztályból csak 1 olyan barátnőm van akivel megtudok mindent beszélni, továbbá 5-6 személy akivel ilyen semleges a kapcsolatom (néha barátkozunk, de ezt nem nevezném még haveri kapcsolatnak sem)

A többi 10 személlyel szinte egyáltalán nem kommunikálok.

Hétfőn és pénteken gyakorlatra járunk az osztállyal egy kórházba.

Itt tanulunk ezt azt. Megmutatják a vérvételt, sebvarást, injekció beadást stb..

Nekünk viszont elég alábecsült munkáink vannak.

Takarítunk, erős fizikai munkát végezünk.

Egyszer például megérkezett az élelmiszer a kórházba amit nekünk kellett kipakolnunk. Ekkor mindenkinek jutott kb 2 csomag amit bevihet. De én a lépcsőn megbotlottam és elestem. Persze ekkor mindenki rajtam nevetett, senkinek eszébe se jutott az hogy felsegítsen, stb. Kivétel egy osztálytársam aki a nevetők mögött jött és segitett rajtam.

Több ilyen dolog volt, amikor apró hibát vétettem és akkor én lettem az ügyetlen lány.

Ami miatt szeretem a sulit: Albérletbe lakom kát másik diáklánnyal (nem osztálytársak, velük még úgy-ahogy de kijövök), az a pár ember akivel kijövök az osztályból, tanáraimat is szeretem.

Ami viszont nem tetszik: Oktatás minősége elég gyatra (sose érzek olyat hogy hű most büszke vagyok magamra hogy ezt megtudtam csinálni-tanulni), maga az osztályközösség.

Félek ha iskolát váltok akkor oda se tudok beilleszkedni és még rosszabb lesz és akkor már elég szégyen lenne visszamenni a 'kisebbikroszba' a mostani sulimba.

Teljesen tanácstalan vagyok, félék hogy elveszítem azt a 2-3 személyt akivel jó kapcsolatot ápolok. Viszont néha hasfájással-fejfájással-stresszesen megyek suliba, né viszont (nagyritkán) jó napom van és kedvel megyek suliba másnap. Hiányoztam már többször is emiatt az iskolából. Pl múlthéten kedden-szerdán nem is mentem mert annyira féltem hogy mi történik majd. Mert múltéhen hétfőn elég csúnyán sértegetett az egyik osztálytársam. A szüleim is mondják az ellenérveket az iskolaváltás és maradás mellett egyaránt.

Nem tudok dönteni, szerintetek?

A kiközösítés miatt



2017. jan. 17. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem világos, hol tartasz a tanulmányaidban. Szakgimnázium 10. osztály? Én azon gondolkodnék, mennyire tetszik ez a hivatás? Nagyon vonz, vagy éppen csak más nem jut eszedbe. Elérhető távolságban van másik egészségügyi suli? Ha igen, mit tudsz róla? Vajon ott jobb a légkör?
2017. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szakközépiskola 2 osztály (16 éves vagyok)

Nagyon tetszik, már kiskorom óta tudom hogy evvel szeretnék foglalkozni. Az emberek segítése az életcélom.

Van még 3, de egyikről sem hallok semmi jót.

Az egyikbe állítólag be se járnak a tanárok minden órára, sok drogos van arrafelé.

A másik helyre nem engednének mert ott nagyon rossz a közbiztonság, nagyon szegény város, gyakori lopások, stb.

A harmadikba pedig csak olyanok járnak akinek kb nem volt más választása. Báris ezt mondják hogy oda olyanok menjenek, akik nem szeretnének egyetemre menni mert onnan nagy csoda ha évi pár tanuló elmegy egyetemre.

Nekem pedig nagy vágyam az egyetem, karier, stb.

2017. jan. 17. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Az jó, ha pontosan tudod, mit szeretnél csinálni felnőttként. Ebben az esetben az iskola típusa jó, és a fentiek alapján úgy tűnik, hogy a közelben lévő egészségügyi sulik közül még az a legjobb, amelyikbe jársz. Így azt mondom, koncentrálj a jó dolgokra: az egyetlen barátodra, a lakótársakra, stb. Remélem, azzal tisztában vagy, hogy a kórházi ápolók - finoman szólva - nem tartoznak a jó fizetett dolgozók közé, még diplomával sem, a karrier lehetőségek meg nem túl szélesek egy ápoló esetében.
2017. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a fizetésekkel és a lehetőségekkel is.

Megpróbálok pozitiv maradni, de mikor hazaérek az iskolából rögtön elfog a sírás és a tanácstalanság.

2017. jan. 17. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnállak nagyon, de szerintem se add fel az álmaidat azért, mert nem jó az osztályod. Ha találnál olyan sulit, ahol nagyobb eséllyel érettségizel jól, hogy bejuss az egyetemre, szerintem megpróbálhatnál átmenni oda (mondjuk gimnáziumba, ha egészségügyis szakgimi nincs jobb a közelben), de rosszabbat ne válassz. Kamaszként, társaságban mindenki megél ilyen gödröket, de ha a célt tartod szem előtt, könnyebb lesz átvészelni. :) Szerintem is próbálj arra koncentrálni, ami jó, még ha nem is lehet kizárni a rossz dolgokat; szóval pl arra, hogy vannak barátaid, hogy szereted a szakmát, amit tanulsz, ilyesmikre. Lehet, az osztálytársaid is fognak érdekesebbet találni.
2017. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!