Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Művészeti mesterképzésnek van...

Művészeti mesterképzésnek van értelme?

Figyelt kérdés

Tervezőgrafikán gondolkozom. Akinek van valamilyen tapasztalata, hallomása, írjon. Nem tudom megéri-e adni neki +2 évet, főleg, hogy nem vagyok egy elvont típus. (Szeretem, ha a gyakorlatias használat is szerepet kap a design mellett.)


Vagy esetleg más szak? :)


Köszi előre is!


2017. jan. 18. 10:05
 1/6 BiTOPro97 ***** válasza:

Van. Én öt éves osztatlan képzésre, és középfokú tervezőgrafikus végzettséggel jelentkeztem, igaz eslőre más szakra. De most tervezőgrafikusnak tanulók, grafikusművész mesterképzési szakban. - és éppen vizsgaidőszak van.


Már igaz szerencsével és rámenősséggel, és sok egyéb művészeti ismerettel, így is távmunkában (nem dicsekvésképpen) jól keresek. Igaz főleg illusztrátorkén, bár néha tervezőgrafikus munkáim is vannak.


Bár ehhez sok munka, és a kellő kis szerencse, és a kitartás is kell. Természetesen kellő tehetség és ehhez a szakmához való kortárs érzék is kell.

2017. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bár sokat írtál, nem igazán jött indoklás egy karcsú "Van."-on kívül. A kérdés inkább arra irányult, hogy a mestert elvégezve több megfogható és releváns tudással lett-e gazdagabb valaki? (Program mélyebb ismerete, tudás elmélyítése valamiben [pl. 3D modellezés, javascript stb].) Amelyik tantárgyra gondolva úgy érezheti az ember, kevés volt az az 1-2-3 félév, stb. Úgy gondolom a 88. arculattervezés, habár feljelesztene, de már nem feltétlenül igényelne további tanulmányokat, akkor már inkább munkában, élesben tenném ugyan ezt.


Szintén, főleg illusztrációkból keresek pénzt, bár ez nem igazán értem, hogy jött a kérdéshez, de köszi az infót. :)


+Tisztában vagyok vele, hogy kell kitartás és szerencse, de úgy gondolom, ez minden szakmában így van, emellett önmagában még mindig kevés. Önképzés munka/suli után, több területet IS érintve, ami kapcsolódhat a szakmához, információ (követni az aktuális trendeket, új lehetőségeket, eljárni workshopokra). Ezek mellett a kapcsolatok is jelentősen megkönnyítik az álláskeresést a tehetség MELLETT. :)

2017. jan. 20. 11:45
 3/6 BiTOPro97 ***** válasza:
Éppen például gyakorlati oktatás van bőven jó tanárokkal a mester képzésen, és mellette nem kevés pont kortárs grafikai elméleti tudás is. Volt szerencsémre mondjuk több ilyenre korábban bejárni, mint elvben lehetőség lett volna.
2017. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BiTOPro97 ***** válasza:

Az infós ötlet bedobása onnan jött, hogy van átjárás is a rokonszakmák közt. Például van nagybátyámnak egy vele egykorú festő ismerőse, aki csak a logótervezéssel részével a munkájában keresett már, és ebben az évezredben elkezdve, már forintban több mint félmilliárdos Forintos összeget. - jó világmárkák logóival többek közt, meg a legjobb helyen munkát keresve.

Bár ő is végez más tervezőgrafikai munkát is. - ő gyakorlatban tanulta a szakmát. Jó de ő elismert festőművész, és hobbija a tanulás.

Itt úgyis a letett munka, és hozzá kellő meglévő háttértudás hozza igazából a jó pénzt, és a lehetőségeket.

Én például német nyelvű irodalmi lapokat kiadó cégnek dolgozom, és ezt élvezem igazán. Jó kis gyerekkoromtól német szépirodalmat olvastatott velem a nagyanyám, például és megszerettem. Mondjuk kettős anyanyelvű a családom, mind a két ága. Német és magyar.

Amúgy jó a jó és főleg kiváló konkurencia is, jobb fizetéseket jelent. :)

De ha olyan tudsz amit más nem, vagy legfeljebb feleannyira, az is jó pénzt és lehetőségeket teremet. :)

2017. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BiTOPro97 ***** válasza:
Lényeg van plusz tudás átadása a mesterképzésen, és az iskolában szerzet igazán hasznos tudás.
2017. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BiTOPro97 ***** válasza:
Ja, és rám is már rám jött ezen a téren a türelmetlenség. :)
2017. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!