Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennek a mesterképzésnek lehet...

Ennek a mesterképzésnek lehet értelme, van rá kereslet?

Figyelt kérdés
[link] A leírás alapján érdekesnek tűnik, de kíváncsi vagyok tényleg annyi helyen van-e szükség ilyen közgazdászokra. Az ilyen munkahelyekre nem inkább jogászokat vesznek fel?

2015. jan. 14. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon csili csálénak hangzik. Én a helyedben valami technikaibb szakra mennék, amivel konkrétan munkaköröket tudsz megpályázni: Pl. Pénzügy MA, Számvitel MA, Logisztika MA, Aktuárius/Pénzügyi matek MA stb.
2015. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Corvinus mostanában sajnos sok mondvacsinált "megélhetési" szakot indít, hogy hallgatókat fogjon vele. Konkrétan erről nem mernék nyilatkozni.
2015. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Menj el pénzügymatra, végezd el jól, 5 év múlva keress legalább 700 bruttót, aztán hobbiból csináld meg ezt. Jobb érzés lesz a levelezős órák után a Gozsduban bekapni egy Hoegaardent, mint egy izgalmasabb, de rosszabb lehetőségeket nyújtó szak elvégzése után két évig Kőbányai mellett veszekedni szüleiddel arról, hogy mikor költözöl már el otthonról.
2015. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tipikusan olyan képzésnek tűnik, amit azoknak találtak ki, akinek már megvan a lezsírozott helyük, de a betöltéshez kell egy felsőfokú végzettség is. Inkább önmarketingre és kapcsolatépítésre jó, ami a pénzügyi élet motorja, de ha nincs affinitásod vagy koncepciód, nem itt tanítják meg neked a tutit.
2015. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az alapszakom egyébként gyakorlatias jellegű (pénzügy és számvitel), arra gondoltam, hogy az talán elég ahhoz, hogy kapjak munkát, és egy elméletibb mesterrel kapcsoljam össze, mint pl. ez. Például a számvitel és a közpolitika találkozik az adóhatóságnál vagy az ÁSZ-nál, nem? De abban biztos igazatok van, hogy egy gyakorlatiasabb mesterrel jobban fizető állást lehet kapni.
2015. jan. 16. 18:26
 6/6 anonim ***** válasza:
ÁSZ? Akkor talán számvitel msc...
2015. jan. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!