Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt német érettségi (45%fele...

Emelt német érettségi (45%felett) hova ad +50pontot?

Figyelt kérdés
Van nyelvvizsgám, az ad 28pontot, ha megcsinálnám az emelt érettségit németből az megadná a maradék 22-t? Gépészmérnökire jelentkezem,ezért nem tudom. Ha informatikából, matekból, fizikából stb. tenném le azokat tudom hogy elfogadná,de vajon a németet is? Hiszen nem sok közük van egymáshoz..vagy az mindegy?

2017. jan. 19. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol kell felvételihez a német érettségi. Gépészmérnökin úgy tudom, hogy nem kell.
2017. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem megadná a +22 pontot, hanem eleve csak az emeltért kapnál pontot (50 pontot), legalábbis ahol felvételi tárgy. Ahol nem felvételi tárgy, ott csak a nyelvvizsgára kapsz 28 pontot, az emeltért nem.


A fentiek csak akkor igazak, ha a nyelvvizsgád német nyelvből van. Ha esetleg más nyelvből, akkor azért megkapod a 28 pontot és ha olyan helyre mész, ahol a német felvételi tárgy, akkor kapsz +50 pontot, tehát összesen 78 pluszpontod lesz.


[link]

Itt meg tudod nézni a felvételi követelményeket a gépészmérnöki szakra, de ahogy látom, oda nem felvételi tárgy az idegen nyelv, vagyis nem kapnál plusz pontot az emelt német érettségiért.

2017. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60% felettre, és ha nem felvételizel belőle, és nem németből van a nyelvvizsgád, akkor középszintű nyelvvizsgának számít, de nem 22, csak 12 pontot kapsz érte, mert nyelvvizsgából maximum 40 pontod lehet.
2017. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felvin nekem nem számította be, szóval lehet, hogy tévedtem és mégse.
2017. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 ha ugyanabból a nyelvből van egy közép meg egy emelt szintűd azért nem kapsz +40 pontot...
2017. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor németből marad a középfok!
2017. jan. 19. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!