Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Jármű mérnök hiány szakmának...

A Jármű mérnök hiány szakmának számít? Ez lehet másoknak egyszerű kérdés, de engem már hetek óta foglalkoztat és sehol sem találtam épkézláb választ.

Figyelt kérdés
jármű, autó, kocsi, mérnök, egyetem, fősuli, lehetőség, hiány, szakma
2017. jan. 19. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik országban. Németországban pédául biztosan, viszont idehaza, ahol a járműipart, jórészt a külföldről ide települt multik össezszerelő üzemei jelentik, szerintem ez már kevésbé igaz. Ha elmész pl. itthon az audihoz vagy mercihez, akkor olyan túl sok feljelesztést (amihez szükséges egy jármű mérnök) nem igen kell végezni, mert készen hozzák a konstrukciókat meg a technolgüiát is. Szerintem érdemesebb egy gépészmérnökit elvégezni, mert így nem szűkíted le már rögtön a lgelején azokat a lehetőségeket, amik a végzés után várnak téged. Ha éppen akkor pl. éppen válság van (és az autóipar az kb. párhuzamosan az építkezések leállításával megáll) akkor is vígan fogsz elmenni vagy egy forgácsoló üzembe, vagy egy drótgyárba, vagy egy kovácsüzembe vagy akárhova, amik olyan iparágak, amiket még egyetlen válság sem tudott megtorpantani, viszont már jópár ország kijött segítségükkel abból.


Sokan szeretik, hangozatatni, hogy itthon is milyen nagy fejlesztések vannak itthon (pl. az audi motorfejlesztései) de ez igazából egy nagy kamu. Valóságban úgy néz ez ki, hogy a németek nem odahaza okoskodnak, hanem modjuk 10 német mérnök között van 2 magyar is (akinek modjuk már van 20 év tapasztalata) , azztán meg reklámozzák, hogy itt fejlesztenek ki mindent.


Valójában az összes multicéget haza kellene zavarni oda, ahonnan jött, mert csak a magyar ember fizikai és szellemi produktumát szivattyúzzák ki maguknak, régen az ilyet rabszolgatartásnak hívták, de ugye a nagy liberelizációban ilyet már nem szabad mondani.


Én múlt héten végeztem gépészmérnökin, de egyet tudok, multi (és főként autóipari) cég az, ahová legutolsónak lennék hajnaldó elmenni. Ezt részben azét mdondom mert már 2 alkalommal, volt szerncsém nekik dolgozni egyetem alatt, és sikerült elég jól átlátnod a helyzetet, hogy miről is szól az egész.


23F

2017. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!