Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bejelentkezés EÜ egyetemre...

Bela927 kérdése:

Bejelentkezés EÜ egyetemre hogyan kell?

Figyelt kérdés

Félő, hogy január 19-e van és február 15-e a határidő, és még nekünk úgy igazából semmit sem mondtak arról hogy hogy zajlik az egyetemre való bejelentkezés. Tudtok segíteni? Debreceni egyetem EÜ karára akarok menni, nulla előképzettséggel, sima gimibe járok, államilag támogatott, nappali képzésre.?

Olvastam előző évek gyakori kérdéseit, és ott fel volt tüntetve hogy csak úgy nem lehet mentőtisztire menni, kell előtte valami első diploma meeeg eü alapismeretek, srb. Nekem ilyenek nincsenek, de ugye attól még jelentkezhetem oda? Hiába gimibe járok, lélekben és szellemileg mindig az eü-ön volt a szemem, tehát tudom mi merre hány méter. Segítenétek, mert nagyon elbizonytalanodtam hogy kell valami plusz dolog a felvételihez, a jó érettségin bioszon kémián kívül? És aki tudja hogy pontosan erre a szakra hogy zajlik a jelentkezés, informálna ?


2017. jan. 19. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]



Alábbi tárgyakból KETTŐT kell választani. Tehát ha nagyon jó pontjaid vannak (nem tudom mennyi szokott lenni a ponthatár, akár matekra és angolra is ráhajthatsz.

Jelentkezni elektronikusan kell a felvi felületén, minden ésszerzűen le van írva. Csinálsz felhasználót és jelentkezel.


Nem kell mentőtiszti előtt diploma meg eü alapismeretek. Nem kötelező.


" Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása"


gondolom ezekre gondoltál, de ezek csak ha vannak, nem kötelező.


tehát a menetrended:


Megnézed az előző évek ponthatárait a Debreceni Egyetem ápolás és betegellátás mentőtisztin.


Megsaccolod, hogy neked milyen eredményeid lesznek, ezeket szépen bepötyögöt a felvi kalkulátorába. Érdemes még 10%-al túlteljesíteni, nehogy gond legyen. Ne csak a tavalyit, hanem az az előtti éveket is csekkold.


Regisztrálj a felvi oldalán, és indítsd el a jelentkezésed. Fel kell majd tölteni érettségit, de ne ijedj meg, nyilván ha most fogsz neked nem kell most feltöltened, nyár közepéig van a határidő (minden vében kihirdetik pontosan mikor), hogy mindent feltölts.


Szerepelj jól az érettségin.


Ennyi. Minden szükséges infó fent van a felvi.hu oldalán, gyakorikérdéses válaszokra (jó kicsit ellentmondásos most) ne hallgass!

Értelmezd a honlapon lévő dolgokat.

2017. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi ;)
2017. jan. 20. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!