Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel vagy...

Pénzügy és számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Corvinusra fogok jelentkezni, de még nem döntöttem el, hogy melyiket jelöljem meg első helyen. Eredetileg ng-t akartam (megnéztem a tanterveket is, és ez összességében jobban tetszett), viszont olvasgattam a témában és állítólag psz diplomával könnyebb érvényesülni és a nagyobb cégek (pl. big4) is ezt preferálják. Ugyanakkor a statisztikák szerint meg ng-vel jobbak az esélyek (magasabb az átlagkereset). Szeretném tudni, hogy melyik a jobb választás olyanok szerint akiknek van tapasztalatuk a témában. Megéri-e szerintetek bevállalni a kicsit szárazabb psz-t, vagy ng-vel is lehetnek hasonlóan jó lehetőségeim?

2017. jan. 22. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
én ng-s vagyok, a psz-t egy kicsit jobbnak tartom.
2017. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Statisztikák szerint NG-vel magasabb az átlagkereset."


Nem. Gazdasági szakoknál nagyon meghatározó a lehetőségek és a fizetés szempontjából, hogy hol végzed. Ha megnézed, PSZ a legkisebb vidéki fősulin is van, míg NG sokkal kevesebb helyen (bár ez a szám nőtt az utóbbi pár évben, de a statisztikákban ez még nem szerepel), és azok inkább nagyobb, nevesebb sulik - így a Corvinus és hasonló helyek nagyobb súllyal szerepelnek a statisztikában, növelve az átlagot.


Amúgy szerintem dönts az alapján, hogy milyen munkakörben tudnád elképzelni magad. PSZ-esként lehetsz főkönyvelő, dolgozhatsz bankokban vagy a tőzsdén stb. NG-seknek a nyelvtudása értékes, ezért hagyományosan ők foglalkoznak a vámokkal, nemzetközi logisztikával, marketinggel, de valójában kb. bármilyen gazdasági pozit betölthetsz vele multiknál (de lesznek helyek ahol a PSZ-et jelentkezőt preferálják).

2017. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igazából a psz-hez felsorolt állások jobban érdekelnének, de nyelveket is szeretek tanulni (angolból már van felsőfokúm, franciából egyelőre csak közép), szóval összességében elég nagy dilemma.

Már arra is gondoltam, hogy marad az ng első helyen, aztán ha a későbbiekben még mindig hasonló lesz a helyzetem esetleg elmegyek pénzügy mesterre.

Február 15-ig még párszor átgondolom. :D

2017. jan. 22. 19:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem kötelező, még tanulhatsz nyelveket :) De amúgy én pont fordítva javasolnám. Ha elmész PSZ-re, akkor első év végén gond nélkül válthatsz NG-re úgy, hogy semennyit sem csúszol. Fordítva viszont csúsznál. PSZ-en ugyanis második félévben van Számvitel alapjai, amire épül utána egy csomó tárgy. Nyilván a te döntésed, és az NG+Pénzügy is egy járható út.
2017. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!