Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE-vel kapcsolatos kérdések?

BGE-vel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsősorban az lenne a kérdésem, hogy ha egy gazdasági szakot választok (elsősorban a kereskedelem és marketing, gazdálkodás és menedzsment illetve nemzetközi gazdálkodás szakokkal szemezek), akkor mennyire lesz szükségem a matematikára továbbtanulás során? Azzal tisztában vagyok, hogy nyilván nagy súlyt kap majd, de én mennyire szenvednék meg, ha alapjában véve inkább humán beállítottságú vagyok (történelemből és angolból emeltezem), de élvezem a matekot és értek is hozzá, 5-ös voltam belőle mindig? Magasabb szinten viszont soha nem foglalkoztam vele, csak a sulis alapórákon. Mennyire leszek elmaradva a többiektől?


Ez lenne az elsődleges kérdésem, de azt is érdekelném, ha valaki aki jártasabb a témában leírna, hogy mi a különbség tulajdonképpen a 3 szak között, mert az nem egészen tiszta. És miután elvégeztem a 3 alapképzés valamelyikét mik a lehetőségeim, hogyan tovább? Mert felvi pl. úgy írja náluk, hogy a szak elvégzése után a többség dolgozik (diplomás munkát). Akkor nem kell mesterképzés se? Vagy ha kell akkor mit lehet választani? És mekkora különbséget jelent (ha jelent) fizuban?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2017. jan. 13. 18:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én a BGE-n kereskedelem és marketinget tanulok, általánosban és gimiben is végig 3-as (ritkán 4-es) voltam matekból, 4-esre érettségiztem középszinten, most több számolásos tárgyam is van: pénzügyek, statisztika, számvitel stb és mindegyikből 4-es, 5-ösre vizsgáztam, sok az elmélet is és ha rendszeresen tanulsz, és együttműködsz a tanárokkal (készülsz órákra, bejársz! stb) akk nem lesz gondod a matekos tárgyakkal

a másik kérdésedre nem tudok válaszolni, mert a másik 2 szakról nincsenek tapasztalataim

2017. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt még megkérdezhetem, hogy te mit tervezel az alapszak befejezése után? Mész mesterre vagy rögtön el szeretnél kezdeni dolgozni esetleg? És ha az utóbbi akkor milyen pozícióban tervezel elhelyezkedni?
2017. jan. 13. 21:40
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

BCE-s vagyok, de szívesen lebontom neked az üzleti szakokat :)

Van jelenleg 5 választható alapszak, ezeknek a matektartalma csökkenő sorrendben: pénzügy és számvitel (PSZ), nemzetközi gazdálkodás (NG), gazdálkodási és menedzsment (GM), kereskedelem és marketing (KM), turizmus és vendéglátás (TV). Ha jó egyetemen végzed bármelyiket, akkor nem lesznek komoly problémáid álláskeresésnél.


PSZ: Ez a legtöbbek szerint a legpiacképesebb, de egyben legszárazabb szak. Ide menj, ha a következők közül érdekel komolyabban bármelyik: könyvelés/számvitel, bankok, tőzsde, befektetések stb.


NG: Viszonylag általános képzést ad, de két nyelvvizsga kötelező a diplomához, ami önmagában egy elég nagy előny. Ha érdekel, hogyan működik egy pl. egy multi cég (vámok, nemzetközi közgazdaságtan/pénzügyek/marketing/logisztika és társai), akkor arról itt tanulsz a legtöbbet.


GM: Ez adja a legáltalánosabb üzleti képzést. Ha saját vállalkozást szeretnél és/vagy érdekel a vezetéselmélet, a menedzsment, vagy úgy általában egy vállalat minden területe, akkor ide érdemes jönni. Ide gyere akkor is, ha nem tudod mi érdekel. Nagy előnye, hogy bármelyik üzleti mesterre továbbmehetsz vele (a többi alapszaknál vannak megkötések).


KM: Az előző háromhoz képest néha méltatlanul alábecsült, roppant gyakorlatias szak. Ha érdekel, hogy egy vállalkozásban hogyan működnek a beszerzések, hogyan történik "a biznisz", vagy érdekel a marketing, a rendezvények, akkor ez neked való szak lesz. A marketing elég kompetitív terület, de ha van nyelvtudásod, és egyetemen felveszel adatbáziskezelés tárgyat + tanulsz egy kis webfejlesztést, akkor nagyon jó esélyekkel fogsz indulni a szakmában.


TV: Ha érdekel a vendéglátóipar, éttermek, rendezvények, hotel/szállodamenedzsment, akkor ez a szak rá. Ez is egy kompetitív terület, ismerősi körből kiindulva ha nem indítasz saját vállalkozást, akkor nagyon nehéz diplomás munkához jutni. Nyilván a nyelvtudás ezt is meg tudja dobni.


Mind az 5 szakkal el tudsz helyezkedni alapszak után, de mesterrel olyan komolyabb pozik/fizuk járnak helyből, amit amúgy több év munkával érnél el; komolyabb pénzügyes/számviteles/menedzsmentes területen pedig elengedhetetlen. Sokan elmennek dolgozni 1-2 évet alapszakkal, és csak utána mennek mesterre, ez rád van bízva.


Az egyetemek honlapján meg tudod nézni minden szaknál az ún. "operatív tanterv"-et, ahol az összes kötelező tárgyat megtalálod, ez segítheti a döntést. Remélem segítettem :)

2017. jan. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

1. hozzászóló vagyok:

most azt mondanám, h nem akarok továbbmenni mesterképzésre, de mire odaérek lehet megváltozik még a véleményem erről, de jelenleg ennek befejezése után elkezdenék dolgozni.

nálunk a BGE-n kereskedelem és marketingen belül 6 féle specializáció közül lehet választani.

ezek a következők: kereskedelmi, kereskedelmi kommunikáció, kereskedelmi logisztika, marketing kommunikáció, marketing menedzsment, minőség menedzsment

én kereskedelmi logisztika szakirányon vagyok, tehát ebben szeretnék majd elhelyezkedni is :)

2017. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%

"általánosban és gimiben is végig 3-as (ritkán 4-es) voltam matekból"


"most több számolásos tárgyam is van" "mindegyikből 4-es, 5-ösre vizsgáztam"


BGE színvonal...

2017. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem BGE-s vagyok, de nem tudhatod, hogy a válaszoló milyen erős gimibe járt, milyen tanárai voltak, és mennyit foglalkozott a matekkal.
2017. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
Az erős gimikben alapból több embernek van jó jegye matekból, mert nem hülyéket vesznek fel egy Radnótiba vagy egy Fazekasba. Plusz az oktatás színvonala is jobb. Semmi értelme ennek az összefüggésnek.
2017. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Hogy megértsd:

Hiába járt a Fazekasba és 5-ös volt, ha most nem tanul.

Illetve hiába nem tanult valaki a középiskolában, ha most tanul. Hiszen vannak olyan szakok, ahol a kevesebb ponttal bekerülő jobb eredményt ér el, mint a magas felvételi ponttal bekerülő.

Így igazából nincs összefüggés.

Ahhoz, hogy a BGE-n jó eredményt érjél el, nem lazsálhatsz, nyomni kell neki, tehát nagyon nem sétagalopp.

2017. jan. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%

Ez már ferdítés, amit te csinálsz. Valószínű aki a Fazekasba járt, majd nem fog tanulni egyetemen.

Több embertől hallottam már, hogy jobb jegyei vannak BGE-n mint gimnáziumban.

Milyen "egyetem" az, ahol kevesebbet kell tanulni, mint egy gimnáziumban?

2017. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Meséket én is tudnék írni. Annak van jó jegye aki tanul, aki meg nem tanul, annak nincs. Ez így van minden egyetemen, függetlenül a középiskolától. A BGE az egyik legjobb egyetem ma Magyarországon. És egyre jobb lesz.
2017. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!