Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Biztosan ti is tudjátok,hogy léteznek humán illetve reál beállítottságú emberek. Én személy szerint reál beállítottságú vagyok de pl: a töri a kedvenc tantárgyam. Szóval a humánosok közül többen láttam,hogy fújjognak a reálosokra például:"A matekot,fizikát be lehet magolni annak semmi haszna nincsen a sok egyenletnek stb. Meg hogy:"Egy matek/fizikai képlettől nem fogsz tudni megvédeni egy országot vagy megérteni,hogy hogy gondolkodik az ember". Na mármost pont fordítva van(szerintem) és aki 5-ös matekból az tudja(mint ahogy én is),hogy attól mert bemagolod mi az a logaritmusos egyenlet meg,hogy hogyan kell megoldani,ha csak be van magolva akkor attól még nem fogod tudni meg oldani.Erről a két beállítottságról kérnék véleményeket illetve a bizonyos oldalon(humán vagy reál)történő fújjogásokra megjegyzést. Válaszokat előre is köszönöm!

#matematika #tantárgy #bölcsész #beállítottság #reál tantárgy #humán beállítottságú #reál beállítottságú
2017. jan. 23. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Uncsi provokáció
2017. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dq ***** válasza:
80%

Semmi.

Azért látszik az írásodból hogy nem kaptál humános vénát (esetleg nagyon fiatal vagy).

Ha a reál megy, akkor szerencséd van, különben nem sok mindent kezdhetnél.

(Illetve. Ha író vagy filozófus nem is; zenész vagy történész nem derül ki hogy nem lehetsz.)

2017. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy tudom,hogy egy kicsit félreérthetően fogalmaztam de ez nem provokáció csak nem szeretem az olyan humán beállítottságúakat akik azt állítják,hogy a matekot a fizikát meg a kémiát be kell magolni és másképp nem lehet megérteni meg mikor amint már írtam azt mondják,hogy egyenlettől nem fogom megérteni az emberek gondolkodását tehát mikor azt akarják kifejezni,hogy a reálhoz csak magolás kell és nem is annyira hasznos.
2017. jan. 24. 19:22
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Jó, akkor ne szeresd őket
2017. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Vágjál vissza nekik, hogy az egész mai modern világ a matematikának köszönhető...


A bölcsészettudományok haszna eltörpül a reál tudományok haszna mellett... Ez sokaknak nem tetszik, mert képtelen a matekot megérteni

2017. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem humán érdeklődésűek, hanem csak szimplán nem megy nekik a matek. Akarják magukra az érdeklődésű/művelt szavakat használni. Nekem van olyan ismerősöm, aki matekból 2-es volt, jóindulattal, sose mondta azt, hogy a reál tantárgyak nem érnek semmit. Elismerte, hogy ő hülye ezekhez, magyarból, töriből, nyelvekből 5-ös volt, magyarból versenyekre járt, tovább is jutott. Na ő humán érdeklődésű volt. Akik olyanokat mondanak, mint amiket írtál, azoknak (még?) nem nőtt be a fejük lágya. Ezekre nem kell reagálni, többnyire mind a süllyesztőben végzi..., hacsak nem kap észhez. A reál tantárgyak feladata a természeti alaptörvényeinek ismertetése, alkalmazása, valamint a természet alapjelenségeinek megmagyarázása ezek segítségével. Továbbá az érdeklődés felkeltése. A mérnöki tudományokra épül az ipar, és manapság a társadalom is eltolódik a cybervilág felé. Elképzelhetetlen az élet a legtöbbünk számára computer, villany, okostelefon, melegvíz, autó, stb nélkül. Ezek nem a bölcsészek találmányai...
2017. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ötös! Ennyi erővel az egész civilizáció a humán tudománynak számító írásra vezethető vissza
2017. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dq ***** válasza:
az adattárolás nem humán tudomány semmilyen szempontból
2017. jan. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De, sőt az információk közvetítése, a nyelv is az!

Nélkül pedig kultúra sem lenne, nem még mai modern világ!

2017. jan. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy másik dolog, amit megfigyeltem, hogy a reál beállítottságú "értelmiség" azért tájékozott az irodalomban, zenében, történelemben, beszél nyelveket, választékosan fejezi ki magát. Egy kissé ódivatú kifejezéssel élve "rendelkezik a humán alapműveltséggel". Viszont fordítva nem nagyon igaz, egy humán ember, egyáltalán nem szokott jeleskedni, sőt legtöbbször hozzá se tud szólni a "reál dolgokhoz", azokhoz se, amiket illene tudni. Tehát ez a "humán-reál vita" csak egy álvita. Néhány ember megbántva érzi magát, mert valamihez abszolút nem ért. Olyan ez, mint mikor egy kisgyerek azt mondja valamire, hogy hülyeség, mert nem megy neki. Felesleges vele vitázni. Én hadd ismételjem meg, a reálosok nem vetik meg a humán ismereteket, jóllehet nem ezek vonzák őket. Azok is fontosak, de nem úgy, ahogy a kérdező szövegébe állítják. A világ előrehaladását a reál tudományok teszik lehetővé, a humán ismeretek egy része természetesen nélkülözhetetlen, de ezekkel rendelkeznek azok, akik ezt az előrehaladást segítik. Az ókorban, amikor még az egyes tudományterületek nem differenciálódtak, természetes volt, hogy valaki a természettudományok mellett foglalkozott filozófiával és/vagy költészettel, ez ma sincs különben szerintem, de nem abban a formában persze.
2017. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!