Miskolci Egyetem- orvosi laboratóriumi képalkotó diagnosztika szak vélemények?

Figyelt kérdés
Megéri elvégezni, lesz munkám? Milyen szakirányok vannak Miskolcon? Msc szempontjából mindegy melyik szakirányt végeztem el?

2017. jan. 25. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Miskolcon csak egy szakirány van, a képalkotós, aminek Magyarországon nincs közvetlen folytatása. Mehetsz vele Msc-re, de azok a szakok nem közvetlen folytatásai a képalkotónak, így csak akkor érdemes belevágni, ha más terület felé is szeretnéd kiterjeszteni a tudásod.


Lesz-e munkád? lesz, ez igen valószínű, akik végeztek nálunk azoknak amennyire én tudom 100%-ban van helye a szakmában, igaz azóta már többen is pályát módosítottak.


Megéri-e? attól függ, hogy mi az elvárásod. A fizetés egyáltalán nem sok, de EÜ-s fizetéshez képest magas. Pesten a kezdő állami fizetés 150 nettó körül van, de a pontos érték elég sok mindentől függ (sugárveszélyes-e a munkahely, túlóra hogy van, stb...). Nálunk a legtöbb képalkotós vállalkozóként dolgozik, így a fizetésük is magasabb.


Az, hogy egy szakirány van előny is, mert így csak azokra a tárgyakra koncentrálunk, ami tényleg kell a melóban. Pl. az anatómia jóval hangsúlyosabb, mint a biokémia.


Előrelépési lehetőség is van, mert egyre több kutatásban használják a képalkotót technikákat, rengeteg fMRI-s, PET, PET-CT-s, PET-MR-es kutatás van, ahová mindenképp kellenek olyanok is akik elvégzik ezeket a méréseket.


Amit meg kell említenem ellene, azaz, hogy az utóbbi időben a legtöbb ismerősöm aki elvégezte a képalkotó szakirányt és tehetséges az pályát módosított. Legtöbben elmentek a gyógyszerkutatások felé, klinikai kutató asszisztensnek, de van aki orvosi fizikát végzett el. Ennek kisebbik oka a pénz, a legnagyobb oka szerintem a megbecsülés hiánya (mert magánban egész jól lehet keresni), illetve, hogy mivel fiatal a szak, az "érdekképviselete" is minimális. pl. orvosoknak rengeteg érdekes tanfolyam van a radiológia területén is, de te képalkotósként ki vagy zárva, mert pecsétszám kell mindenhová a jelentkezéshez...

Plusz, egy idő után a tehetségeseknek nem nagyon nyújt kihívást a szak, hacsaknem érdekel a technikai/műszaki része a gépeknek.


Nagyjából ennyi jutott elsőre eszembe, ha van kérdésed írdd meg nyugodtan


egy MR operátor

2017. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az érdekelne még, hogy akkor milyen msc-re tudok majd jelentkezni ami jónak mondható? Klinikai kutatónak vagy gyógyszergyárba pl. hogy tudok bekerülni később? Kár hogy csak ez a szakirány van itt, igazából a laboros rész jobban érdekelne kicsit, de azért ez is tetszik. :)
2017. jan. 26. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezekről az MSc-kről tudok


- Info-bionika ezt csinálom én most, csak akkor ajánlom, ha érdekel az informatikai/mérnöki része a dolgoknak, de itt inkább az infó a lényeg.

- egészségügyi mérnöki -ezt kevésbé ajánlom, mert a legtöbb helyre vagy EÜ-s kell, vagy mérnök

-Molekuláris biológia - ha a laboros irány érdekel inkább

- orvosi biotechnológia- ehhez is inkább a laboros érdeklődés kell

- orvosi fizika - ez asszem a fizikus Msc-nek a része, ezt akkor érdemes elvégezni, ha a sugárterápi érdekel leginkább szerintem.


Bővebb információkat nem nagyon tudok róluk adni (kivéve a sajátomról), hiszen nem végeztem el ezeket az MSc-ket, csak ismerek egy-egy embert majd mindegyik szakról akik elvégezték ezeket az MSc-ket. Arról, hogy melyik éri meg max ők tudnának többet mondani. De aki elvégezte az MSc-t azért mind el tudott helyezkedni, szóval szerintem bármelyik jó lehet, de ezt alapvetően neked kell eldönteni, hogy melyik tetszene leginkább.


Egyébként Bécsújhelyen létezik a képalkotó szekciónak is MSc-je, csak az nyilván fizetős, bár nem egy drága valami. Annyi, hogy tudomásom szerint ők sugárterápiára koncentrálnak elsősorban, szóval akkor éri meg, ha az érdekel leginkább.


Klinikai kutatónak szerintem rögtön nem tudsz elmenni, max ha Ph.d-t csinálsz valamiből, de ahhoz először meg Msc kell. Klinikai kutató asszisztensnek tudsz elmenni, ahhoz Miskolcon van egy CRA (clinical research assistant) képzés, amit elvégezve bekapcsolódhatsz különböző kutatásokba. Ez nem Msc, hanem az alapdiplomára épülő szakirányú továbbképzés

2017. jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!