Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinfo vagy mérnökinfo?

Gazdaságinfo vagy mérnökinfo?

Figyelt kérdés
Érdekel a gazdaság is, az informatika is. Nem tudok dönteni a kettő közül. Gondolkodtam azon, hogy gazdinfóra megyek és utána megcsinálok egy könyvelő okjt és ezzel talán valami gazdaságibb irányú munkát találnék, de mérnökinfón az alkalmazás fejlesztés szakirány is érdekel. Már csak 20 napom van dönteni, segítsetek!

2017. jan. 25. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem 20 napod van dönteni. Megjelölöd mindkettőt, és van még egy szűk féléved, hogy dönts (sorrendmódosítás).

Én a mérnökinfót javaslom. A gazdinfó egy jól hangzó szak, ami ahhoz sem ad eleget, hogy informatikus legyél, ahhoz meg végképp, hogy közgazdász. Valahol a két szék közötti fenékre esés tankönyvi példája.

2017. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mérnökinfótól bevallom kicsit az első pár évben lévő fizika miatt félek, illetve matekból végig négyes voltam középiskolában (idén talán év végén ötös leszek, most 4,5-re állok de félévkor 4-est adtak), az nem probléma?
2017. jan. 25. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:

"A gazdinfó egy jól hangzó szak, ami ahhoz sem ad eleget, hogy informatikus legyél"


Ez mondjuk urban legend. 1-2 egyetem kivételével lefedi a programtervező informatikus képzést néhány tárgy kivételével és 1 plusz félvényi közgáz van. Illetve a matematikának a más területei dominánsak. Mint operációkutatás, valszám, statisztika.


Egyébként én mérnökinfót választanám, mert a gazdasági vonal annyira nem érdekel. És a félévnyi közgáz valóban csak nagyon alapismereteket ad.

2017. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mernokinfo jobb, cserébe nehezebb is


A fizikát meg tullehet élni

2017. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!