Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az érettségi és a próba...

Az érettségi és a próba érettségi mennyiben térnek el egymástól?

Figyelt kérdés
Mennyivel könnyebb a próbaérettségi? Nektek hány % különbség volt a kettő között?
2017. jan. 25. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Sokkal, a próbaérrettségin azok vannak amiket tanultatok, meg átrágtatok 50x az élesen meg valami tök váratlan amit valamikor nagyon rég , de tanultál! :D


A próbaérettségi azért gáz, mert az elmúlt évek érettségi feladataiból van többnyire összedobva kisebb módosításokkal, csak ugye az éles érettséginél sosem ismétlődnek az előző értességik feladatai, vagy azok mintái sem.

2017. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Az éles érettségibe mindíg kiagyalnak valami csavart, valami szivatást, még ha tök egyszerű is a feladat...

Szemetek nagyon... Mert nem minden esetben azon múlik, hogy mennyit tanultál!

A feladatok sorrendjével is szoktak szivatni, hoyg eleve úgy van összeállítva, hogyha tudsz is mindent az időbe ne féjél bele.

A megfelelő sorrendet meg úgysem tudod ott hirtelen kisujjból kiszopni, de akika feladatokat összeállítják azok pontosan simerik hogy melyik feladatban mit kell levezetni és azt mennyi idő leírni.


De te nem láthatod előre annyiból hogy végigolvasod a feladat szövegét, vagy nem biztos hogy annyira előre gondolkodsz éppen..

2017. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Még annyira felhívnám a figyelmed, ha nem tudnád, hogy egyrészt a pótérettségi mindíg könnyebb, másrészt félévente mehetsz központizni, vizsgadijj ellenében (talán még mindíg 20.000 tárgyanként)

Szóval az elkefélt érettségi nem egy életre szól!

Bármikor kijavíthatod. És a tematikát is megkapod pontosan. CSak azért írom le, mert hallottam már olyan marháról aki emiatt a dunának ment majdnem..

2017. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Azért nem nehéz az éles érettségi sem. Mi elmentünk a Corvinus próbaérettségijére, valami húsz pontos matekot meg hetven pontos törit írtam, élesben nyolcvanöt lett mind a kettő (egyikre se készültem, szóval pont jól tudod súlyozni :D) . Középszinten minden olyan, mint egy közepesen könnyű kompetenciateszt, egyébként meg ha minden típusfeladatot begyakorolsz, nem fog meglepetés érni. Én egyébként ami próbaérettségis feladatokat láttam, mindegyik nehezebb volt, mint az igaziak.


Kis kiegészítés az előzőhöz, hogy az érettségit akármikor megismételheted, de érettségi bizonyítványt csak az elsőnél, az "igazinál" kapsz, és a tanulmányi pontjaidat az egyetemre csak onnan számíttathatod.

2017. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a próbaérettségit régi érettségi feladatokból állították össze, szóval ugyanolyan volt. Fogalmam sincs hány százalékosak lettek, nem foglalkoztam velük olyan sokat. Fejből azt se tudom mennyi lett pontosan az érettségim:D De nagy különbség nem lehetett a kettő közt. Arra viszont jó volt, hogy megnyugodjak, mert a magyar szövegalkotós részétől eléggé féltem, hogy nem tudok annyit értelmesen írni amennyit kéne, de a próbán egy órával hamarabb végeztem, szóval nem idegeskedtem ezen az igazi előtt:D
2017. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan úgy sikerültek.Szóval igaziból kb semmi különbség nem volt.Illetve,talán töriből az érettségim jobban is sikerült mint a próba.

Szerintem ez feladatlap függő.Van,hogy szívatnak,van hogy nem.Illetve kinek mi számít könnyűnek :)

2017. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!