Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika emelt szintű érettségi?

Fizika emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy néz ki, hogy nem kéz ki, hogy nem készítenek fel suliban a fizika emeltre és matek fakt sem indul, most vagyok 11.-es.


Ettől függetlenül én még szeretnék emelt szinten érettségizni fizikából, mivel fizika alapszakra szeretnék menni...


Milyen könyveket ajánlotok?


Az ötösöm lesz fizikából című könyvet már megvásároltam és majd tervezek venni emelt szintű próbaérettségit is.


Sajnos nincs pénzünk külön tanárra és nem Pesten lakok, hogy elmenjek az ELTE felkészítőjére...


Talán a levelezője jó lenne, de úgy láttam, hogy ott meg nincs fizika(legalábbis idén, de amúgy is jövőre kellene)


Előre is köszönöm a választ, minden tanács jól jönne ezzel kapcsolatban!!!


integrálás, deriválás elméletileg meg lesz nekünk tanítva, visszatérve a matek faktra, mert azt mondták, hogy az mindenképp kell az egyetemhez.



2016. szept. 2. 19:52
 1/4 Bellabás V. Levente ***** válasza:
66%

Ingyen felkészítelek, ha szeretnéd!

Balaton parti településen élek, tehát ide kellene jönnöd.

A következő egyetemekre vettek fel:

1. ELTE TTK meteorológus + matematika-fizika szak

2. BME TTK matematikus

3. BMF villamosmérnök

4. SZTE TTK fizikus

5. PTE matematika-fizika szak

(A felvételizés volt a hobbim)

Jelenleg is mat-fiz tanításból élek...

Ez az én felajánlásom Neked... pár pohár vörösbor után :-)

(Nem hülyéskedek: komolyan gondolom)

2016. szept. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikből én készültem, nekem segítettek:

Székely György: Ennyit kellene tudnod fizikából 1-2.

Maxim kiadó: 12 próbaérettségi fizikából - emelt szint

Mozaik kiadó: Fizika 10, 11, 11-12

És a múltkor a könyvesboltba belenéztem nosztalgiából egy-két kifejezettem érettségihez írt könyvbe, és egész jók voltak, az egyik címe: Gyakorló fizikafeladatok nem csak érettségizőknek.

Ezenkívül a recept az összes érettségire való készüléshez a korábbi feladatsorok (akár többszöri) megoldása.

PS.: még ez is elég jó, az egyetemen ebből tanultunk ,de középiskolásoknak is érthető szerintem: [link]

2016. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdésed, ha akadna még csak írj nyugodtan! (Én 2015-ben érettségiztem.)
2016. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2016. szept. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!