Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan és hol tanulhatnék...

Hogyan és hol tanulhatnék kriminalisztikát, kriminológiát?

Figyelt kérdés
Jövőre felvételizek, és mostmár azt hiszem sikerült nagyjából eldöntenem, hogy ilyen irányban szeretnék tovább tanulni. Csak szükségem volna valakire aki elmagyaráz néhány dolgot, mert sajnos nincs olyan ismerősöm akivel az ilyesmit megtudnám beszélni. Ahogy nézegettem a felvi.hu-t és hasonlókat, mindenhol mást írnak. A kriminálpszichológus szeretnék lenni azt milyen úton érhetném el? Előre is nagyon köszönöm a segítséget. :)
2017. jan. 26. 21:57
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsánat *ha kriminálpszichológus szeretnék lenni
2017. jan. 26. 21:58
 2/5 anonim ***** válasza:

A két tudomány bár nevében hasonlít egymásra mással foglalkozik. A kriminalisztika a bűnüldözés, bűnfelderítés, és nyomozás tudománya.


A kriminológia pedig a bűnőzéssel mint társadalmi jelenséggel foglalkozó tudomány.


Ha kriminalisztikával kívánsz foglalkozni, akkor talán a legjobb az Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának képzései közül válogatnod ( [link]


Ha a Kriminológia felé indulsz, akkor a dolgod nehezebb, mivel jelenleg nem ismerek ebből a tudományból alapképzést, csupán az ELTE ÁJK mesterképzését ( [link] de erre csak akkor jelentkezhetsz, ha már van legalább egy alapszintű diplomád.


A kriminálpszichológia irányába úgy is elindulhatsz, ha pszichológiára mész, és utána szakosodsz, vagy képzed magad tovább.


Ha kérdésed lenne, nyugodtan írj, és igyekszem megválaszolni.

2017. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól leírta az előző, csak megerősíteni és ismételni tudom, esetleg itt kiegészíteni.


A kriminalisztika a nyomozás tudománya. Ha ez érdekel, akkor a Nemzeti Közszolgálati Egyetem bűnügyi igazgatási alapszakán belül a bűnügyi nyomozó szakirányt kell elvégezned. Ezt követően mehetsz ugyanezen egyetemen belül kriminalisztika mesterképzésre.


A kriminológia mesterképzés kapcsán mindent leírt az előző hozzászóló. Csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem milyen szempontok alapján válaszd ki az előtt elvégzendő BA-szakot; a helyedben a fentebb említett bűnügyi igazgatási alapszakot választanám, mert egy a három év alatt még eldöntheted, hogy maradsz a nke-n kriminalisztika mesteren vagy az elte kriminológia mesterképzését választod.


Külön kriminálpszichológia képzés nincs, ahhoz nyilván pszichológia BA és MA kell, majd olyan helyen (például) börtönben dolgozni)


Egyébként kriminológiát (általában két félévig) és kriminalisztikát (egy félévben) a jogi egyetemeken is oktatnak bevezető jelleggel, és sok efféle válaszható tárgy is van.

2017. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! :)
2017. jan. 27. 16:54
 5/5 anonim válasza:
A Miskolci Egyetemen is van Kriminológia MA! Felvi.hu-n nézz szét, ott, hogy Felvételi --> Szakok, képzések fül. Amelyik képzésben szerepel a "pszichológus" szó, az általában pszichológia BA-ra épül.
2017. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!