Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkaerő téren mennyire képes...

Munkaerő téren mennyire képes a politológia végzettség, mennyire lehet vele elhelyezkedni és jól keresni?

Figyelt kérdés

Hali, idén érettségizek/felvételizek és jelen állás szerint politológia irányába mennék tovább!


Eredetileg jogra akartam menni, de sajnos arról úgy tűnik kénytelen vagyok lemondani, mert államin iszonyat magas a ponthatár, annyira "pénzesek" meg nem vagyunk, hogy közel 10 féléven át legalább 300.000 Ft-t fizessünk a semmiért, a diákhitel meg hülyeség.


Gondolkoztam a történelmen is (BTK), a héten voltam is ott nyílt napon, de azzal sem mennék tovább a jövőben, mert bár nagyon szeretem a törit, meg érdekel is és jó vagyok belőle, a történelem végzettség nem egy piacképes szakma és ha munkát is találnék vele, nehezen tudnék megélni.


Felvetődött még a nemzetközi tanulmányok meg a kom. és médiat. de ott is baromi magasak a ponthatárok, a kommunikációval szintén nem mennék semmire, a nemzetközi tan. meg jó lehet, de nekem az idegen nyelvek sajnos nem az erősségeim (bár angolul tudok, de azt is azért, mert már kiskorom óta tanulom szinte, viszont a második nyelvem, a francia elég gyatrán megy és a többi is nehezen menne).


Viszont a politológiánál tetszenek a tárgyak, melyeket tanítanak, a politika is érdekel valamennyire (ha úgy van, akár aktívan is tevékenykednék benne a jövőben), valamint bekerülni se olyan nehéz.



Én töriből és angolból emeltezek és duplázni szereték majd. Törinél legalább 90% a cél, angolnál pedig elég nekem a jeles (min. 60%) és akkor sztem felvennének oda.



Ti mit gondoltok, hosszútávon megérné?


Van itt olyan, aki ezirányba ment és tudna tanácsot adni?



2017. jan. 27. 17:56
 1/9 Donald J. Trump ***** válasza:
87%

Ha jól sejtem ismét egy "mindegy, csak matek ne legyen rajta" hőssel van dolgunk.

El lehet helyezkedni a politológiával is, de nem biztos, hogy a szakmádban találsz állást. Ha meg igen, az nagy valószínűséggel közszolgálati meló. Ha a jogra fizetősön kerülsz be, az még nem jelenti azt, hogy az is maradsz végig: ha megfelelőek a tanulmányi eredményeid első félév végén már átkerülhetsz államira.

2017. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És hányas átlag kell ahhoz, hogy átkerüljek félévkor mondjuk?
2017. jan. 27. 18:04
 3/9 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Bonyolult egyetemi szabályzatokhoz kötődik, mindenhol eltérő (lásd: átsorolási kérelem), de többnyire attól függ, hogy mennyien morzsolódnak le az évfolyam állami támogatásos hallgatói közül (többnyire sokan) és hogy az önköltségesek között mennyire teljesítesz jól.
2017. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kőbe vésve átlag, ami felett átkerülsz. Ha valamilyen okból kifolyólag megüresedik egy állami támogatott hely (pl.: megvonják valakitől a támogatást, vagy otthagyja az egyetemet stb.), akkor átsorolnak, ha neked van a legjobb átlagod és kérvényezted az átsorolást.



Magyarul: ne arra alapozz, hogy "maajd úgyis átsorolnak..", kalkulálj úgy, hogy végig fizetősön leszel, ha meg átkerülsz, annál jobb.

2017. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jó köszi, akkor ezt a családdal még véggigondjuk 2 héten belül (mer ugye feb. 15-ig kell beadni a jelentkezést).


Van politológus ismerősöd? Ő hova jutott egyetem után?

És miből áll ez az átsorolási kérelem?

2017. jan. 27. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Ja és: milliószor választanám a jogot politológiával szemben. Politológusból nem lehet jogász, jogászból elég gyakori, hogy politikus lesz (márha ez a célod).


Előző voltam

2017. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan ismerősöm aki politológus, de a szobatársam politológiára jár, úgyhogy kérdezz nyugodtan.
2017. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mennyire nehéz a szak?

Mekkora esély van, hogy elhelyezkedjen vele diploma után és kezdetben mennyit keres havonta nettóban?

Hol lehet elhelyezkedni vele politikán kívül?

2017. jan. 27. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Joghoz képest elég könnyű, persze azért kell tanulni. Elég nehéz vele elhelyezkedni a szakmádban, tényleg csak a legjobbak fognak tudni ilyen területen dolgozni, ezért is hívják a többi szakon "büfé szaknak". Hangsúlyozom el lehet vele helyezkedni, de elég nehéz, ezért azt ajánlom csak akkor válaszd ezt a szakot, ha felvesznek államira és csakis Corvinuson vagy ELTE-n, máskülönben nincs nagyon értelme.


"Hol lehet elhelyezkedni vele politikán kívül?"

Ha politikán kívül akarsz elhelyezkedni miért politológiára akarsz menni? Egyébként kb "mindegy csak legyen diplomád" helyeken.



A jog jobban megéri, persze jóval többet is kell tanulni.

2017. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!